Weleda

Piłsudskiego 19
📅 środa 21.07.2021
Wakacyjne Warsztaty Ilustratorskie: Miasto marzeń. Sosnowiec
Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu – organizator wakacyjnego projektu „Akcja-ilustracja, czyli kreatywne lato z biblioteką” – serdecznie zaprasza w środę 21 lipca 2021 o godz. 11.30 do udziału w wyjątkowych warsztatach ilustratorskich dla dzieci (w wieku 7-12 lat). Gościem Filii nr 20 – Stary Sosnowiec (ul. J. Piłsudskiego 19) będzie Joanna Rusinek – ilustratorka i pisarka. Podstawą warsztatów zatytułowanych „Miasto marzeń” będzie książka Michała Rusinka „Kefir w Kairze”. Wstęp wolny – obowiązują zapisy.

Wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszeniową (do pobrania ze strony www.biblioteka.sosnowiec.pl) należy przesłać na adres promocja@biblioteka.sosnowiec.pl lub dostarczyć osobiście do Działu Instruktażu i Promocji w Zagłębiowskiej Mediatece (ul. Kościelna 11, poziom II). Ilość miejsc ograniczona.

Joanna Rusinek (ur. 1978). Ilustratorka, projektantka okładek płyt i książek, pisarka. Ukończyła studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Wraz z Michałem Pawłowskim prowadzi studio graficzne Kropka i Kreska. Jej ilustracje pojawiały się na łamach „Dużego Formatu”, „Wysokich Obcasów Extra” i „Tygodnika Powszechnego”. W 2006 roku obroniła dyplom w pracowni filmu animowanego prowadzonej przez profesora Jerzego Kucię. Obecnie w swojej pracy twórczej nie zajmuje się animacją, a ilustrowaniem książek dla dzieci.
Jest także autorką książki – Kosmiczna sonda uliczna /2018/

Szczegółowy program „Akcji-ilustracji, czyli kreatywnego lata z biblioteką” można znaleźć na www.biblioteka.sosnowiec.pl

Honorowym patronatem letnią akcję objął Prezydent Miasta Sosnowca – Arkadiusz Chęciński.