FMH mobile

Wakacyjna Akademia Ekologii

📅 wtorek 20.07.2010 do niedziela 29.08.2010
Wakacyjna Akademia Ekologii

W Miasteczku mamy działający wiatrak i ogniwo fotowoltaiczne. Dzieci mogą zobaczyć kolektor słoneczny, który podgrzewa wodę, wierzbę energetyczną, z której robi się tzw. biomasę. Dysponujemy modelami turbiny wiatrowej i wodnej oraz stacją pogody z zegarem słonecznym. Podczas naszych zajęć prowadzimy z dziećmi eksperymenty pokazując na przykład jak powstaje deszcz!

Ale to nie wszystko. Proponujemy projekcję filmu, w którym w prostych słowach opowiadamy o tym, czym są odnawialne źródła energii. Staramy się w nim wytłumaczyć czemu one służą, a także dlaczego „warto być eko”. Film powstał na potrzeby Miasteczka i uzupełnia nasze zajęcia – w ich trakcie pokazujemy w praktyce dzieciom to, o czym opowiada.

Serdecznie zapraszamy Państwa do Miasteczka Odnawialnych Energii w Łódzkim Regionalnym Parku Naukowo – Technologicznym przy ul. Dubois 114/116 w Łodzi. Zapewniamy, że będzie to niezapomniana dla dzieci lekcja przyrody i ekologii.

Robert Kozubal 604 581 383