Akademia tańca

Wakacje z Urban Forms na Starym Rynku

5.07. – 30.08.2014

Stary Rynek RestART

Od początku lipca do końca sierpnia młodsi i starsi odwiedzający Stary Rynek w Łodzi mogą wziąć udział w pokazach i warsztatach z pogranicza sztuki, kultury, sportu, tańca, teatru i fotografii oraz korzystać ze specjalnie na tę okazję przygotowanej aranżacji przestrzennej na płycie Starego Rynku. Dodatkowo w każdy piątkowy wieczór odbędzie się pokaz filmowy przygotowany przez Muzeum Kinematografii.

Celem podjętej aktywności jest ożywienie przestrzeni, która została zapomniana, a która ze względu na swoją historię oraz lokalizację powinna zostać włączona do najciekawszych punktów na mapie kulturalnej naszego miasta. Obecność Fundacji w przestrzeni publicznej nie ogranicza się wyłącznie do kolejnych realizacji znanych większości mieszkańców murali, ale zainteresowani jesteśmy także ich wpływem na odbiorców: mieszkańców, przechodniów, turystów. Stąd też m.in. w czasie realizacji działań zatytułowanych „Stary Rynek restART" uwagę poświęcamy również mieszkańcom miasta – przeprowadzimy w tym czasie wywiady i zgromadzimy informacje z propozycjami stałego zagospodarowania tej części miasta.

W działaniach udział biorą: łódzki artysta Gregor Gonsior – autor projektu aranżacji, studenci Uniwersytetu Łódzkiego reprezentujący Instytut Filozofii i Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej, a także lokalne organizacje o profilu kulturalno-animacyjnym.

Wierzymy, że wydarzenia które przygotowaliśmy wpłyną na wyobraźnię uczestników i staną się dla nich źródłem kreatywnej inspiracji, zachęcą do obecności na Starym Rynku, do powrotów…

Zapraszamy wszystkich na Stary Rynek, a w szczególności do podzielnia się pomysłami na nowy wygląd Rynku w każdą sobotę lipca na naszym stanowisku ankieterskim.

Program:

30.08 MUTIPLEKS – PIKNIK ARTYSTYCZNY – zakończenie projektu
godz. 15.00 – 19.00
Mieszanka działań animacyjnych, sportowych, warsztatowych i artystycznych

MIEJSCE WYDARZENIA:
Stary Rynek,