Wakacje z Muzeum Śląskim

Muzeum Śląskie, ul. Dobrowolskiego, Katowice
📅 poniedziałek 01.08.2016 do środa 31.08.2016
Wakacje z Muzeum Śląskim
Tego wszystkiego dowiedzą się uczestnicy wakacyjnych spotkań i warsztatów organizowanych w Muzeum Śląskim. Czekają nas pełne emocji podróże do świata nietuzinkowych osobowości, a także wyprawy w czasy pary i elektryczności.

Warsztaty dla rodzin z dziećmi

Podczas specjalnie przygotowanych warsztatów plenerowych dla rodzin z dziećmi uczestnicy poczują się jak prawdziwi archeolodzy – będą poszukiwać ukrytych w ziemi skarbów, nauczą się postępować ze znaleziskami. Spróbują też zrekonstruować przedmiot na podstawie znalezionego fragmentu i odpowiedzieć na tytułowe pytanie, co to było. W sierpniu zapraszamy do wspólnego grania w gry planszowe, przy okazji można będzie poćwiczyć śląskie słówka i dowiedzieć się, jak żyło się mieszkańcom tradycyjnego familoka. Strefa gier będzie dostępna w godzinach zwiedzania, a grać będzie można w otoczeniu barwnych dzieł samorodnych twórców w Galerii plastyki nieprofesjonalnej – na tle śląskich pejzaży, górniczych miast i miasteczek.

CZY WIESZ, CO TO BYŁO? ZABAWY Z ARCHEOLOGIĄ

Warsztaty plenerowe dla dzieci i rodzin z dziećmi

6-7 i 13-14 lipca / godz. 10.30 / Czas trwania ok. 1,5 godziny / Opłata za udział w warsztatach  7 zł.

Liczba uczestników ograniczona. Zapisy pod numerem telefonu 32 213 08 70.

STREFA GIER PLANSZOWYCH

Sierpień / godz. 10.00-20.00 / Galeria plastyki nieprofesjonalnej

W ramach biletu wstępu do muzeum.