Weleda

Teatr Bohema House, Warszawa, ul. Smugowa 46A
📅 wtorek 16.07.2024 do sobota 31.08.2024
Wakacje z Ekologicznym Teatrem Bohema House
Okres wakacyjny spędzasz w mieście, a może wybierasz się do Warszawy, aby dzieciom pokazać atrakcje stolicy? Teatr Bohema House zaprasza całe rodziny na ekologiczne spektakle muzyczno – akrobatyczne przez całe wakacje.

W namiocie cyrkowym, w dzielnicy Białołęka powstał wyjątkowy teatr, który edukuje, bawi i zachwyca. To nietuzinkowe miejsce na mapie kulturalnej Warszawy. W lipcu na deskach teatru będzie można zobaczyć spektakl „Calineczka. Magia tkwi w naturze”.

A w sierpniu „Magia recyklingu”, „Dziewczynka z zapałkami. Świat smogu” oraz „Piraci z Plastiklandu. Sekrety głębin”.

– Nasze musicale to w wielu wypadkach adaptacje przepięknych baśni H.Ch. Andersena, w które zostały wplecione motywy ekologiczne – mówi dyrektorka teatru Hanna Krzyżyńska – edukujemy dzieci oraz ich opiekunów poprzez piosenkę, taniec, ruch, niesamowite akrobacje powietrzne, przepiękną scenografię, ale nade wszystko poprzez puenty, z którymi widz wychodzi z każdego przedstawienia – dodaje Krzyżyńska.

„Piraci z Plastiklandu. Sekrety głębin” – to produkcja teatru Bohema House. Spektakl muzyczny, który podejmuje bardzo ważne tematy: degradację oceanów i mórz. „Dziewczynka z zapałkami. Świat smogu” – to musical, w którym wykorzystywane są różne artystyczne formy przekazu, aby uwrażliwić ludzi na tematy związane z dbałością o stan środowiska naturalnego, od którego zależy nasze zdrowie i życie. „Calineczka. Magia tkwi w naturze” – to historia małej ciałem, wielkiej duchem dziewczynki, która mimo wielu trudności pozostaje trwale przy swych wartościach. Chce żyć w świecie, w którym panuje czystość i wolność. Natomiast kto lubi iluzje i sztuczki, ten będzie się świetnie bawił na magicznym przedstawieniu „Magia recyklingu”, który pobudzi wyobraźnię, rozśmieszy i zaintryguje, a jednocześnie zapozna publiczność z tematyką gospodarowania odpadami i ochrony zasobów Ziemi.

– Teatr Ekologinczy Bohema House to nie tylko miejsce, gdzie edukujemy poprzez sztukę  – mówi Hanna Krzyżyńska –  wokół teatru powstał EkoPark RECRE, w którym na stałe mamy już wielkoformatowe szachy do rodzinnych rozgrywek, stoją pojemniki do segregacji odpadów, a w weekendy odbywają się ekologiczne warsztaty, m.in. malujemy torby wielorazowego użytku, tworzymy portfele z pustych kartonów po mleku, a lubiących aktywność fizyczną zachęcamy do nauki jazdy na minibike’u czy żonglerki, w końcu jesteśmy teatrem w namiocie cyrkowym  – dodaje Pani Hania.

Wszystkie aktywności, które są organizowane w EkoParku RECRE najlepiej śledzić na social mediach teatru. Natomiast bilety na spektakle można zakupić na www.bohemahouse.pl

Smugowa 46A

792029073