Wakacje w Skansenie 2014

📅 poniedziałek 25.08.2014
Wakacje w Skansenie 2014

Cykl imprez rekreacyjno-plenerowych dla dzieci i nie tylko przygotowany przy współpracy z domami i centrami kultury. Pełen program dostępny na stronie chorzowskiego skansenu: www.muzeumgpe-chorzow.pl.

W ramach inicjatywy Centrum Kultury Katowice zaprasza na spotkania poświęcone wycieczkom regionalnym z cyklu „śląsko-zagłebiowskie szwendania okoliczne". W zabytkowych drewnianych zabudowaniach skansenu spotkamy się, by porozmawiać o atrakcjach turystycznych naszych najbliższych okolic, podzielić się opowieściami ze szlaku oraz wymienić własne doświadczenia podróżnicze.

Tak jak na wycieczki, również na spotkania zapraszamy wszystkich – niezależnie od wieku. Spotkaniom towarzyszyć będą pokazy zdjęć uczestników szwendań. Prowadzenie: Paweł Graja.

Informacje: pawel.graja@ck.art.pl, 32 609 03 18.

Najblliższe spotkania:

18.08.2014 „Region Zagłębia Dąbrowskiego. Ginące rzemiosła i zawody".
Główną atrakcją tego dnia będzie konkurs wiedzy o ginących zawodach oraz zabawy warsztatowe – „Edu-rój, czyli praca pszczelarza".

25.08.2014 – „Stare bajki i baśnie ze Śląska i Zagłębia".
Dzieci wezmą udział w tworzeniu bajki interaktywnej „Bieda w biedaszybie". Zrobią również instrumenty z materiałów wtórnych.