Wakacje 2018 w Muzeum Narodowym w Poznaniu

Muzeum Narodowe w Poznaniu i jego oddziały
🗺 mapa
📅 piątek 31.08.2018
8 zł
Wakacje w Muzeum Narodowym w Poznaniu

W nadchodzące wakacje zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat do Muzeum Narodowego w Poznaniu na różnorodne podróże po muzealnych zakamarkach. Muzeum Narodowe to nie tylko galeria malarstwa i rzeźby, ale także oddziały dedykowane m.in. etnografii, sztuce użytkowej, historii miasta Poznania czy wojskowości.

W nich wszystkich znaleźć będzie można ciekawe historie oraz inspirujące warsztaty przygotowane przez edukatorów MNP.

Zajęcia odbywają się w Muzeum Narodowym w Poznaniu (Al. Marcinkowskiego 9) oraz w:
• Wielkopolskim Muzeum Wojskowym (Stary Rynek 9)
• Muzeum Sztuk Użytkowych (Wzgórze Przemysła)
• Muzeum Historii Miasta Poznania w Ratuszu
• Muzeum Etnograficznym (wejście przez park przy ul. Mostowej 7)

Plan spotkań

SIERPIEŃ

24.08 – Historia jak z obrazu!
Jest w ratuszu pewien obraz, który trudno przeoczyć. Namalował go Juliusz Knorr. Wielkie płótno przedstawia poznański ratusz, Wagę Miejską i kamieniczki na Starym Rynku. Bohaterami przedstawienia są różne osoby – część z nich żyła w Poznaniu kiedyś naprawdę. Podczas warsztatów będziemy mogli nie tylko ich poznać, ale również zastanowić się, o czym rozmawiają, co wydarzyło się wcześniej, a co później. Poprzez rysunki, komiksy lub spisane historyjki stworzymy własną wizję zdarzeń! 
Wiek: 6-10 lat. MUZEUM HISTORII MIASTA POZNANIA W RATUSZU

28.08 – Duch w muzeum
Kto nie lubi historii o duchach… Podobno każdy stary dom ma swoją zjawę. Tym razem spróbujemy wytropić ją w przestrzeniach muzeum. Jesteście gotowi? 
Wiek: 6-10 lat. MUZEUM NARODOWE

29.08 – Do tańca i do różańca
Spotkanie na  wystawie „Znak polskości” o strój wiejskim poznańskim i jego funkcji patriotycznej. W programie  oprowadzenie po wystawie oraz zabawa  z ubieraniem różnych elementów dawnych wielkopolskich  strojów ludowych. Odpowiemy na pytania: po czym  można było poznać  pannę czy mężatkę,  kawalera i dorosłego gospodarza?, dlaczego korale  musiały być  czerwone? i po co komu tyle  spódnic?  Na  zakończenie  narysujemy wybrane  stroje. 
Wiek: 6-10 lat. MUZEUM ETNOGRAFICZNE   

30.08 – Wytęż wzrok i wyszukaj biało-czerwone kokardy
Zajęcia pełne działania: otrzymane wskazówki umożliwią uczestnikom poszukiwania wybranych obiektów, warsztaty –  samodzielne wykonanie kokardy, a obejrzane dzieła sztuki przypomną ważne wydarzenia i postaci z naszej historii. 
Wiek: 6-10 lat. WIELKOPOLSKIE MUZEUM WOJSKOWE 
 
31.08 – Zwierzaki  cudaki
Zapraszamy do zwierzęcego muzeum! Poszukamy wśród obrazów najpiękniejszych i najciekawszych istot, jakie żyją na ziemi. Po drodze spotkamy także te okazy, które mieszkają tylko w naszej wyobraźni. Dzięki odkrytemu królestwu zwierząt, będziemy lepić własne stwory. 
Wiek: 6-10 lat. MUZEUM NARODOWE

 

Podstawowe informacje:

Dla kogo? Dzieci  6–12 lat

Kiedy? w lipcu i sierpniu; od wtorku do piątku o godz. 12.15

Jak długo? Ok. 60–90 min

Ile kosztują? 8 zł (w tym materiały plastyczne)

Rezerwacja terminu:
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o rezerwację telefoniczną pod nr 61 85 68 136, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00–15:30. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapisy przyjmowane są od chwili ogłoszenia programu na nadchodzące wakacje na stronie internetowej Muzeum. W zgłoszeniu prosimy podać imię, nazwisko i wiek dziecka oraz telefon kontaktowy do opiekuna prawnego.

Regulamin zajęć Wakacje w Muzeum:
1. Dzieci w wieku do lat 13 powinny przebywać w Muzeum pod opieką osób dorosłych.
2. Obsługa Muzeum nie ponosi odpowiedzialności za dzieci pozostawione bez opieki.
3. Za szkody wyrządzone przez dzieci odpowiedzialność ponoszą ich opiekunowie.
4. Zajęcia trwają 60 – 90 min.
5. Rodzice i opiekunowie mogą bezpłatnie towarzyszyć dzieciom w trakcie zajęć muzealnych.
Podczas zajęć odbywających się na terenie Muzeum Narodowego w Poznaniu obowiązuje Regulamin zwiedzania MNP.

Zajęcia z cyklu „Wakacje w muzeum” adresowane są do widzów indywidualnych. Grupy zorganizowane zapraszamy do korzystania ze stałej oferty edukacyjnej Muzeum Narodowego. 
Ponadto na odbywającej się w galerii malarstwa i rzeźby MNP wystawie „Życie sztuką. Gołuchów Izabeli z Czartoryskich Działyńskiej” przygotowaliśmy specjalny (bezpłatny) folder – „Spacer rodzinny po wystawie”, który pozwoli w sposób zajmujący i twórczy obejrzeć eksponaty i stworzyć swoją własną kolekcję. (wystawa czynna do 19 sierpnia).
Dodatkowo rodzinom z dziećmi zwiedzającym samodzielnie MNP oferujemy bezpłatne przewodniki (do pobrania w kasie) i walizki „Muzealnych tropicieli” (do pobrania w szatni), które urozmaicą pobyt w Muzeum i pozwolą wspólnie i kreatywnie spędzić u nas czas!

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent