VII Gryfiński Festiwal Rowerowy Jazzbike – Gryfino 2012

VII Gryfiński Festiwal Rowerowy Jazzbike – Gryfino 2012

11-12.08.2012
miejsce:  Gryfino
organizator:  Stowarzyszenie Republika Międzyodrza, Gryfiński Dom Kultury, Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie

Na scenie zagrają zespoły: Epitaphium, Nie w Tonacji, Empty Space z Pyrzyc, a także gryfińsko-szczeciński Arcy Młyn (nowy projekt Przemysława Thiele).

Program:

Sobota, 11 sierpnia
10:00 – start półmaratonu MTB o puchar Starosty Gryfińskiego (około 50 km) – wpisowe 30,00 zł
12:00 – rozpoczęcie rywalizacji na torze Slopestyle – wpisowe 20,00 zł
20:00 – koncert w lasku koło kortów
Empty Space
Nie w Tonacji
Epitaphium
Arcy Młyn

22:00 – start Nocnego Rowerowego Rajdu na Orientację puchar BGŻ (w tym roku dwa dystanse 20 i 40 km) – wpisowe 20,00 zł

Niedziela, 12 sierpnia
12:00 – masowy przejazd rowerzystów ulicami miasta
W trakcie Festiwalu zostaną przeprowadzone nietypowe konkurencje rowerowe t.j.:

Półmaraton MTB – polegający na przejechaniu przez uczestników kilkudziesięciu kilometrowej trasy prowadzącej po terenach leśnych w jak najlepszym czasie.

Nocny Rowerowy Rajd na Orientację – polegający na przejechaniu przez uczestników kilkudziesięciu kilometrowej trasy, oraz zdobycie jak największej liczby punktów kontrolnych. Punkty te naniesione są na mapie topograficznej (skala 1:50000), którą zawodnicy otrzymują na 5 minut przed startem. Start rajdu odbywa się zawsze po zachodzie słońca.

Slopestyle – dyscyplina polegająca na przejeździe po specjalnie przygotowanym torze, i jednoczesne wykonywanie skomplikowanych ewolucji i trików. W tej dyscyplinie nie liczy się czas przejazdu tylko płynność, styl, oraz wykonane triki. Pokazy pomocy przedlekarskiej – pokazy te mają na celu przeszkolenie jak największej liczby osób w udzielaniu pierwszej pomocy. W szczególności kładąc nacisk na rodzaj urazów odnoszonych przez rowerzystów uczestniczących w wypadkach drogowych.

Akcja znakowania rowerów – przeprowadzana przy współpracy z Powiatową Komendą Policji w Gryfinie. Ma na celu oznakowanie i zabezpieczenie przed kradzieżą jak największej ilości jednośladów.

Gry i zabawy o tematyce rowerowej – różnego rodzaju mini zawody dla najmłodszych jak i dorosłych:
– wyścig mini rowerów
– slalom rowerowy
– "wyścig" – najwolniejsza jazda rowerem.