Weleda

📅 sobota 14.05.2016
bezpłatny
turnirj tańca dla dzieci

w Ośrodku Sportu i Rekreacji Ochota w Warszawie, na ul. Nowowiejskiej 37b.

Turniej poświęcony jest pamięci 11-letniej Paulinki Zysk, która zginęła 9 marca 2013 roku w wypadku, gdy jechała na zawody taneczne w Białych Błotach k/Bydgoszczy razem ze swoim zespołem Jazz One Junior z Egurrola Dance Studio.

Turniej Warsaw Open Jazz Dance Day jest inny niż wszystkie. Powstał z tęsknoty za niezwykłą osobą, która żyła z pasją, radością, zaangażowaniem, która przede wszystkim kochała taniec, ale uwielbiała też podróżować po świecie i marzyła, żeby pojechać na Bora Bora. Paulinka lubiła pisać opowiadania, uczyć się historii, robić prezentację na angielski. Nie lubiła uczyć się przyrody i jeździć na łyżwach. Kochała taniec i pisała: „Dance is a way of life”. Tańczyła od zawsze, a w szkole tańca od 6 roku życia. Uwielbiała: swoją klasę Va i szkołę NSP 81, Linkin Park, Black Eyed Peas, Coldplay i Kasię Nosowską. Miała ukochaną świnkę morską Gucię. Była radosną i wspaniałą dziewczynką.

Po sukcesie I i II edycji turnieju, wiele osób oczekiwało kontynuacji tego przedsięwzięcia. Stąd zrodził się pomysł, aby turniej stał się imprezą cykliczną i na stałe zagościł w kalendarzu imprez tanecznych. Turniej jest inspiracją do rywalizacji, zabawy i doskonalenia dla młodych i starszych tancerzy. W turnieju uczestniczą zespoły i soliści z całej Polski w trzech kategoriach wiekowych: 8-11, 12-15 oraz 16+.

Po raz pierwszy w tym roku Warsaw Open Jazz Dance Day został wzięty pod opiekę przez międzynarodową organizację International Dance Organization (IDO) i objęty jej patronatem. Również po raz pierwszy w tej edycji wezmą udział soliści i zespoły z zagranicy.

Organizatorem turnieju jest Fundacja im. Paulinki Zysk, założona przez Jej rodziców. Gospodarzem imprezy jest Burmistrz i Urząd m. st. Warszawy Dzielnica Ochota, turniejowi patronuje Polska Federacja Tańca. Współorganizatorami są Pub Lolek i firma Real Sport. Patronami medialnymi są: Gazeta Stołeczna, Metro Cafe oraz portal MiastoDzieci.pl

Wstęp dla widzów bezpłatny.

Ramowy program turnieju: (przybliżony)

9.30 – rozpoczęcie

9.40 – 14.30 – rozegranie solo w 3 kategoriach wiekowych: do 11 lat, 12-15 lat, powyżej 16 lat

14.30 – 15.00 – przerwa

15.00 – 17.00 – rozegranie kategorii duety i małe grupy (3-7 osób), te same kategorie wiekowe

17.00 – 17.15 – przerwa

17.15 – 19.30 – rozegranie kategorii formacje, w trzech kategoriach wiekowych

19.30 – 21.00 Gala finałowa: występ mistrzyni świata jazz, wystąpienie Krzysztofa Kruka z-cy Burmistrza Dzielnicy Ochota, finał solo i formacji, wręczenie nagród, film o Paulince, pokaz grupy FlyCube

Miejsce:

Ośrodek Sportu i Rekreacji Ochota w Warszawie, ul. Nowowiejska 37b

Kiedy: 14 maja 2016 r. godz. 9.30 – 21.00

Osoba do kontaktu:

Dorota Zysk

Fundacja im. Paulinki Zysk

e-mail: biuro@fundacjapaulinki.org.pl

www.wojdd.pl

Głównym organizatorem jest Fundacja im. Paulinki Zysk.

Fundacja imienia Paulinki Zysk powstała nie tylko z wielkiego smutku, ale przede wszystkim dlatego, że taniec potrafi być wielką miłością.
Fundacja imienia Paulinki Zysk powstała, bo wielka miłość nie przemija nigdy, a czasem jest jedyną rzeczą która pozostaje i chroni przed szaleństwem pustki.
Fundacja imienia Paulinki Zysk powstała by rozbudzić radość, pasję i energię ludzi, dla których taniec jest częścią życia. Jej celem jest prezentacja dorobku młodych tancerzy z całej Polski i wspieranie ich talentu. Fundacja powstała by umożliwić im wybór i otworzyć na możliwości, jakie daje taniec.
Fundacja imienia Paulinki Zysk powstała, by zatrzymać pamięć o tragicznie zmarłej tancerce zespołu Jazz One Junior, Paulince Zysk. Naszej Córce.
Dorota i Paweł