Pierwszym eksponatem, który już od 9 lutego udostępnimy zwiedzającym, będzie słynny traktat Witruwiusza „O architekturze ksiąg dziesięć”, będący do dziś nieocenionym źródłem wiedzy o budownictwie starożytnych Greków i Rzymian. Egzemplarz ten ukazał się w 1548 roku w Norymberdze, w witrynie wydawniczej Johanna Petreiusa i jest pierwszym niemieckim przekładem (autorstwa Walthera Hermanna Ryffa) owego traktatu. Część tekstową starodruku wzbogaca około 190 drzeworytów. Księgę będzie można oglądać w muzeum od niedzieli 9 lutego, w specjalnej gablocie, zaprojektowanej do tego celu przez studentki i studentów Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, a wykonanej przez Onimo Makiety Architektoniczne. W tym dniu odbędą się również dedykowane Traktatowi warsztaty plastyczne dla dzieci oraz prezentacja obiektu przygotowana przez Agatę Kaczmarek – opiekunkę dzieła i kierowniczkę Działu Architektury Średniowiecznej i Nowożytnej naszego muzeum.
PROGRAM:
- niedziela, 9 lutego 2020, godz.11.00 – Hydromaszyna, warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat, wstęp wolny!
Zapraszamy w świat antycznych budowli i maszyn. Podążając za wskazówkami zawartymi w traktacie Witruwiusza, poznamy zasady działania starożytnych urządzeń wodnych;
- niedziela, 9 lutego 2020, godz. 12.00 – prezentacja Traktatu Witruwiusza, wstęp wolny!
Muzeum Architektury we Wrocławiu
Jedyne w Polsce Muzeum Architektury mieści się w pobernardyńskim zespole klasztornym z XV wieku. Powstałe w 1965 roku Muzeum prezentuje stałe wystawy architektury dawnej i współczesnej, organizuje wystawy twórczości współczesnych architektów polskich i zagranicznych, a …
50-156 Wrocław
(0-71) 344-82-78; (071) 344-82
muzeum@ma.wroc.pl
https://www.ma.wroc.pl
facebook