Weleda

📅 niedziela 08.05.2016 do niedziela 24.04.2016
10 zł / karner 40 zł
Teatranki-w-LUB-LABIE
Projekt Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego jest w tym sezonie realizowany w LUB/ LABie (ul. Lubelska 30/32), nowej przestrzeni dla edukacji teatralnej w Warszawie. Zapraszamy w każdą niedzielę (od 3 kwietnia do 29 maja) o godz. 10.00.

Stawiamy na wspólną zabawę dorosłych i dzieci. Uruchamiamy swoją wyobraźnię, ciała i głosy. Każde spotkanie to oryginalna propozycja przygotowana specjalnie przez pedagogów teatru.

W tym cyklu zapraszamy do wspólnego odkrywania wszystkiego co dzikie, naturalne, pełne życia i wiosennej energii.

Rezerwacje: lubielublab@gmail.com
Bilety: 10 zł/osoba (do nabycia przed warsztatami)
Karnet na 8 spotkań: 140 zł/rodzina (maksymalnie 2 dzieci + 2 rodziców)
do nabycia przed warsztatami lub płatne przelewem.

Miejsce: LUB/LAB | ul. Lubelska 30/32, II piętro
Prowadzenie: Stowarzyszenie Pedagogów Teatru
pedagodzyteatru.org
facebook.com/lubielublab

—————————————————————————————————————

Prowadzenie: Tomasz Grabowski, Sebastian Świąder
8 maja 2016, godzina 10:00 – 11:30
A dzisiaj zdziczejemy!
A gdyby tak zdziczeć na chwilę? Porzucić wszystkie dotychczasowe przyzwyczajenia, dobre maniery, konwenanse i wyprawić się w nieznane, daleko od miasta do dziczy, by wydać z siebie głośny, pierwotny ryk? Jeśli czasem nudzi Was bycie grzecznymi i poważnymi, wpadnijcie na Teatranki! Zainspirowani książką pt. „Pan Tygrys dziczeje”, zastanowimy się wspólnie czy ucieczka z miasta do dzikiej natury jest dziś możliwa i jakie przygody mogą nas czekać gdzieś daleko na bujnej łące, w gęstym lesie lub w wartkim strumieniu.

Prowadzenie: Paulina Andruczyk, Karolina Pluta
15 maja 2016, godzina 10:00 – 11:30
Jak oswoić dzikie zwierzę?
Dziki stwór z dzikimi emocjami. Gdzie się ukrywa? Jak wygląda? Jak go rozpoznać? Gdzie go spotykamy? Czy uda nam się go oswoić i z nim zaprzyjaźnić?
To wyzwanie dla prawdziwych śmiałków! Zapraszamy!

Prowadzenie: Monika Dąbrowska-Jarosz, Agnieszka Szymańska
22 maja 2016, godzina 10:00 – 11:30
Teatralni Nomadzi.
Jak to jest zmieścić cały swój dom w jednej walizce i wyruszyć w poszukiwaniu swojego miejsca? Wędrować i szukać coraz to nowych dróg, ścieżek i ścieżynek? A gdy już gdzieś dojdziemy, to jak poczujemy, że to, co odnaleźliśmy, jest miejscem, w którym chcemy zostać na dłużej albo nawet na zawsze?
W ten teatrankowy poranek ruszymy w drogę śladami dawnych ludów wędrownych. Może znajdziemy początek nowej osady, miasta, a w nim swojego domu.

Prowadzenie: Hanna Kłoszewska, Zosia Wronka
29 maja 2016, godzina 10:00 – 11:30