Teatralne Lato pod Chmurką – Legenda o Smoku Wawelskim. Siemianowice Śląskie

SCK Amfiteatr
📅 niedziela 14.07.2024
Teatralne Lato pod Chmurką – Legenda o Smoku Wawelskim. Siemianowice Śląskie
W każdą wakacyjną niedzielę o godzinie 17.00 zapraszamy do amfiteatru w Parku Miejskim na spektakle dla dzieci w ramach Teatralnego Lata pod Chmurką. Wstęp wolny.

W niedzielę 14 lipca Teatr Lalek „Kukiełka” zaprezentuje spektakl pt. „Legenda o Smoku Wawelskim”.

Historia wędrownego szewca Skuby, który próbuje uwolnić Kraków od złego smoka. Pełne emocji przedstawienie dla widza w każdym wieku, które uczy, że nie siłą, lecz rozumem należy rozwiązywać wszelkie problemy. Dodatkowo widzowie poznają historię Krakowa – dawnej stolicy Polski oraz postacie historyczne związane z tym miastem. W przedstawieniu występują przygotowane specjalnie przez Muzeum Lalek w Pilźnie kukiełki sceniczne oraz dwie lalki jawajki.

Historia o Szewczyku Skubie opiera się na dawnych opowiadaniach oraz kronikach historycznych miasta Krakowa, jednak całość jest rymowana i łatwa w odbiorze. Przedstawienie ubogacone jest licznymi efektami specjalnymi w postaci dymów scenicznych oraz baniek mydlanych.

Łączny czas przedstawienia, animacji, obejrzenia oraz omówienia budowy lalek to około 45 minut.

Bohaterowie: Szewc Skuba, Lajkonik, Król Krak, Królewna Wanda, Rycerz w Srebrnej Zbroi, Wawelski Smok