Królik i Misia

📅 sobota 17.10.2015
Teatr dla Dzieci w Poznaniu

17 października, Scena na Piętrze

godz. 15.00 warsztat i spektakl (bilety: 20 zł)

godz. 16.00 spektakl (bilety: 10 zł)

Scenariusz Marty Guśniowskiej i piosenki Jacka „Budynia′′ Szymkiewicza powstały na podstawie książek Wydawnictwa Literatura: "Rany Julek" – Agnieszki Frączek,
oraz "Tuwimowo" – panteonu współczesnych polskich poetów z Wandą Chotomską i Michałem Rusinkiem na czele, parafrazujących wieszcza.

———-
"TUWIM Julek – PARA buch, FRAZY w ruch" – niezwykła opowieść o dzieciństwie Julka Tuwima – spektakl dla dzieci od lat 2 do 102!
Spektakl "TUWIM Julek – PARA buch, FRAZY w ruch".
Autorka scenariusza Marta Guśniowska*, z dużą dozą literackiej finezji i humoru połączyła wiersze z książeczek „Rany Julek" i „Tuwimowo" autorstwa m.in. Agnieszki Frączek, Wandy Chotomskiej, Marcina Brykczyńskiego czy Michała Rusinka, inspirowane twórczością Juliana Tuwima. Motywem przewodnim przedstawienia jest dzieciństwo Tuwima Julka, który jako niesfory malec zabawia się w chemika, strażaka, magika, hodowcę jaszczurek, rusza w podróż do Ameryki a „leżąc na łące marzy, że wierszyk o słoniu wysmaży". Całości dopełnia mobilna, przeobrażająca się podczas przedstawienia scenografia, wysmakowane lalki – ilustracje Katarzyny Szpilkowskiej oraz brawurowa muzyka Jacka BUDYNIA Szymkiewicza, lidera zespołu Pogodno. Spektakl Wędrownego Teatru Lalek Małe Mi reżysersko wsparł Piotr Bikont.
Wspólna podróż w świat dzieciństwa Tuwima Julka i parafrazy jego wierszy, sprawiąją dużo frajdy oraz pobudzają wyobraźnię zarówno najmłodszych jak i starszych widzów.
ZAPRASZAMY!
Marta Guśniowska* – Wielokrotna laureatka Konkursu na Sztukę dla Dzieci i Młodzieży, organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, oraz Konkursu na Wystawienie Sztuki Współczesnej, organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Teatr Narodowy. Laureatka brązowego medalu „Zasłużony dla Kultury Gloria Artis", autorka wielu sztuk dla dzieci wystawianych na polskich i zagranicznych scenach. Teatry chętnie sięgają po sztuki młodej autorki, wielokrotnie nagradzanej w konkursach dramaturgicznych – ASSITEJ-u "Szukamy Polskiego Szekspira"
——-

Teatr Małe Mi

to wierny tradycji wędrownych opowiadaczy Autorski Teatr Lalek.
Teatr Sławy Tarkowskiej, absolwentki Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej, dyplomowanej bajkoterapeutki.

Profesjonalny, uważny i otwarty na potrzeby młodych widzów oraz ich opiekunów, bawi i uczy.
W spektaklach prezentuje różne formy animacji, żywego planu oraz piękną, bogatą scenografię.
Wykorzystuje sztukę opowiadania, ruch sceniczny i muzykę graną oraz śpiewaną na żywo.
Współpracuje z wybitnymi artystami sztuk wszelakich. Realizuje projekty społeczno-kulturalne.

UWAGA! KONKURS!  Mamy do rozlosowania 2 podwójne wejściówki na spektakl. Aby wziąć udział w losowaniu wystarczy przysłać maila z imieniem i nazwiskiem w czwartek 15 października punktualnie o godz. 12.00 na adres natalia@miastodzieci.pl. W tytule maila należy wpisać "TUWIM". O wygranej poinformujemy mailem zwrotnym. Brak maila od redakcji oznacza brak wygranej 🙁