FMH mobile

Targi Kraina Dziecka

📅 sobota 11.09.2010 do niedziela 12.09.2010
Targi Kraina Dziecka

Podczas Salonu zaprezentuje się blisko 50 firm i intstytucji – producenci oraz dystrybutorzy artykułów niezbędnych w okresie ciąży, macierzyństwa i dzieciństwa; w ramach Giełdy Usług Opiekuńczo-Wychowawczych: poradnie i placówksi specjalistyczne, przedszkola, domy i ośrodki kultury, fundacje, sale zabaw, szkoły językowe, szkoły tańca, ośrodki sportowe.

Salon to jak zwykle bogata oferta imprez towarzyszących:

Premierą Salonu będzie SZAFING czyli jesienna wymiana garderoby dziecięcej. Szafing to niezwykle popularna już idea wymiany niepotrebnych ciuszków – ekologiczna i ekonomiczna. Szczególnie popularną w przypadku ubrań dziecięcych. Co zrobić z wielką szafą ubranek, z których dzieci już wyrosły – najlepiej się wymienić! Zadbać o portfel i środowisko, przebudować szafę.

Szafing dziecięcy – po raz pierwszy na targach – odbędzie się 11 (w sobotę) w godzinach 12.00 – 17.00. Chęć udziału można zgłaszać do dnia 9 września na adres i.chlewinska@mtl.lodz.pl.

Wielkie zainteresowanie rodziców wywoła z pewnością spotkanie z psychologiem koloru, doktorem Markiem Borowińskim – absolwentem ASP w Łodzi, ekspertem w dziedzinie komunikacji kolorem. Jego pasją jest kolor oraz wpływ, jaki wywiera on na ludzi. Szkolenia i wykłady, które prowadzi cieszą się olbrzymim powodzeniem w Polsce i za granicą. Podczas wykładu "Psychologia koloru w aranżacji przestrzeni dla dzieci" rodzice dowiedzą się, jak właściwie dobrać kolory i inne elementy wyposażeni wnętrz, aby odpowiednio wpływały na rozwój dziecka. Natomiast "Kolor, forma, ekspresja czyli psychologia koloru dla dzieci" to wykład dla wszystkich, którzy chcą rozwijać swoje dziecko poprzez zabawę z kolorem i kształtem.

Rodziców zapraszamy przez cały czas trwania targów do punktu konsultacyjnego Szkoły Rodzenia Agnieszki Piątkowskiej i Katarzyny Gontarek. Wykwalifikowane położne, właścicielki szkoły, podzielą się swą wiedzą o ciąży i porodzie, doświadczeniem osobistym i zawodowym. Powiedzą rodzicom jak przygotować się do świadomego i sprawnego porodu, a także jak zająć się niemowlakiem. Oprócz konsultacji na stoisku odbędą się dwa wykłady na temat karmienia piersią i roli ojca podczas porodu, a po nich pokaz ćwiczeń.

Świadome macierzyństwo i noszenie dzieci w chustach promować będzie Łódzki Klub Kangura – na targach bardziej doświadczeni rodzice doradzą tym dopiero zaczynającym swoją przygodę z dzieckiem i chustą. Niezdecydowani zyskają szansę przymierzenia siebie i dziecka do chusty, obejrzenia rozmaitych rodzajów chust i nosideł (miękkich i ergonomicznych). Początkującym pomożemu rozwiać wątpliwości, wypróbować różne techniki noszenia.

Zapraszamy również na pokaz jogi z dla mam z maluszkami (1. – 7. miesiąc życia), zorganizowany przez INDEX Sp. z.o.o.

Centrum Kultury Dziecka ze Zgierza przygotowało szereg atrakcji dla dzieci: warsztaty rzemiosła, orgiami, zabawy plastyczne, malowanie buziek, skręcanie zwierzątek, kącik zabaw dla najmłodszych, strefa małego Neptuna, czyli cykl zajęć dla przyszłych wilków morskich (m.in. nauka wiązania węzełków, budowy statku oraz pląsów i prostych piosenek żeglarskich dla dzieci),  zdjęcia z Jeżem ze Zgierza (w zaaranżowanym ministudio fotograficznym), konkursy z nagrodami dla dzieci i rodziców. Nowością będą warsztaty ratownicze Klubu Adrenalina oraz warsztaty dla rodziców nt. bezpiecznego korzystania przez dzieci z Internetu. Wystąpi również Zespół Pieśni i Tańca Boruta oraz przeprowadzi warsztaty taneczne.

W charakter targów wpisały się także stałe liczne pokazy – zajęć sportowych dla dzieci (aikido, taekwondo, capoeiry), a także znanej łódzkiej szkoły tańca, w której swoją karierę zaczynało wielu finalistów programu You Can Dance – Cube Dance Academy. Częśc zajęć będzie miała charakter warsztatowy – zapraszamy dzieci do udziału.

Fundacja ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom serdecznie zaprasza rodziców z dizećmi na spotkania z książką i twórcze działania. W specjalnie wydzielonej przestrzeni warsztatowej przedstawiciele Fundacji będą czytać, opowiadać, słuchać, i tworzyć z dziećmi.

Nowością będą również lekcje pokazowe nauczania języka angielskiego metodą KRAINA BAŚNI. Jest to metoda łącząca w zabawie piękno tradycji i ucząca w naturalny sposób poprzez adaptacje najpiękniejszych bajek i baśni. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci uczestnictwa w lekcjach pod adresem mailowym lodz@krainabasni.pl.

Agnieszka Adamiak – Gurdała z portalu www.dzieciwlodzi.pl przeprowadzi wykład Przedsiębiorcza mama – jak odnaleźć się na rynku pracy? Wykład odpowie na pytanie jakie prawa i obowiązki wobec pracodawcy mają przyszłe i powracające do pracy mamy, wskaże możliwości powrotu na rynek pracy przy wsparciu funduszy europejskich, opowie o oczekiwaniach pracodawców wobec kobiet – pracowników.

Dodatkowo na dzieci czekają liczne atrakcje:

zabawa w dmuchanym zamku ustawionym przez JUPI PARK,
– wspinaczka po drabince speleo i po lince, asekurowana przez strażaków z Grupy Ratownictwa Wysokościowego,
– możliwość przejażdżki ciuchcią, gwarantowana przez KINDERPLANETA,
– zwierzęta w minizoo,
– zabawy z psami z Fundacji Ama Canem.

Na IV Salon Artykułów i Usług dla Matki i Dziecka KRAINA DZIECKA zapraszamy do Hali EXPO (ul. Stefanowskiego 30) w dniach:

11 września 10.00 – 18.00
12 września 10.00 – 17.00
Kasy zamykane pół godziny przed końcem targów.

Bilety wstępu w cenie 1 pln, dzieci do lat 7 wchodzą bezpłatnie.

Zawsze najświeższe informacje: www.mtl.lodz.pl/dziecko