Królik i Misia

📅 wtorek 06.12.2011 do poniedziałek 26.12.2011
Targi Bożonarodzeniowe 2011

Program

10 grudnia odbędzie się uroczyste otwarcie międzynarodowego projektu „Mosty Między Miastami”, podczas koncertu gościnnie wystąpi zespół „Gryčia” z Litwy.

11 grudnia o 10.45 zapraszamy mieszkańców Krakowa oraz turystów na Święto Kupca. Krakowscy Kupcy jak co roku przybędą na Rynek Główny, gdzie zostanie odczytane Orędzie.

17 grudnia grupa teatralna „Adalex” – dawniej „Teatr Kolejarza” przedstawi Jasełka w trzech odsłonach na podstawie sztuki „Betlejem Polskie” Lucjana Rydla. Barwne widowisko ożywione polską tradycją doskonale wprowadzi w nastrój świątecznej miłości i radości, której źródłem jest betlejemska stajenka.

18 grudnia o 12.00 Prezydent Miasta Krakowa wraz z Metropolitą Krakowskim spotkają się z mieszkańcami Krakowa i turystami na tradycyjnym Opłatku Prezydenckim. W trakcie spotkania wystąpi Kabaret Loch Camelot oraz wokalistka Kinga Jabłońska. W tym samym dniu o 17.00 odbędzie się wspólne śpiewanie kolęd z artystami z Kabaretu Loch Camelot.
Najbarwniejszą imprezą Targów będzie Korowód Kolędniczy, w którym weźmie udział ok. 19 autentycznych amatorskich folklorystycznych grup kolędniczych (22 grudnia).

24 grudnia o 12.00 zapraszamy na tradycyjny pokaz „Dziadów Polskich" według inspiracji Wieszcza pod pomnikiem Adama Mickiewicza. Na cokole pomnika Mickiewicza „zamieszanie” urządzą dziady proszalne, weselne, pogrzebowe, kościelne, śpiewając ballady w większości oparte na tekstach ich autorstwa.

26 grudnia o 13.00 odbędzie się wspólne kolędowanie na płycie Rynku.

Imprezy towarzyszące Targom Bożonarodzeniowym zakończy Korowód Trzech Króli który odbędzie się 6 stycznia 2012. Barwny Korowód ustawiony w czterech stronach Rynku przejdzie pod pomnik A. Mickiewicza, tam odbędzie się wspólne kolędowanie.

źródło: www.karnet.krakow.pl