Tamika-Akademia Kreatywnego Rozwoju dla Dzieci i Dorosłych

📅 poniedziałek 11.04.2011 do poniedziałek 18.04.2011
Tamika-Akademia Kreatywnego Rozwoju dla Dzieci i Dorosłych

W TAMICE znajdziesz ofertę wielu warsztatów, które zainspirują Cię do rozwoju.

Odkryjesz swoje pasje, odetchniesz od pędzącego świata. Nauczysz się, jak żyć w zgodzie z naturą i odżywiać zdrowo. Możesz tam spędzić fantastyczny czas z rodziną, odkryć swoje pasje na proponowanych przez TAMIKĘ warsztatach, spotkać się z doradcą chustowym, dowiedzieć się o metodzie BLW, zakupić pieluszki wielorazowe dla maluszka czy też ekologiczne oliwki i balsamy a także możesz tam zjeść smacznie i zdrowo. Obecnie w Tamice dzieci znajdą m.in zajęcia ceramiczne, plastyczne, piłkę nożną, taniec bądź jogę, a dorośli odnajdą spokój w czasie zajęć jogi, spotkają się na warsztatach- Coaching dla Mam, czy też odkryją swoje pasje artystyczne.
Tatusiowie zaś mogą spędzić czas na fantastycznych porankach filmowych połączonych z pysznym śniadaniem.

TAMIKA promuje rodzicielstwo bliskości (ang. attachment parenting ) – inaczej mówiąc, rodzicielstwo oparte na przywiązaniu. Jest to taki sposób opieki nad dzieckiem, który skupia się na rozpoznawaniu i zaspokajaniu jego potrzeb. Mottem Tamiki są słowa psychoanalityka – Donalda Woods Winnicott′a, który pisał: „Każde dziecko rozwija się samoistnie i w każdym drzemie iskierka życia. Ten pęd do życia jest częścią dziecka; czymś, z czym się urodziło i co niesie ze sobą przez resztę życia w sposób, którego nie musimy rozumieć".

Poza ideą rodzicielstwa bliskości ważne dla TAMIKI obszary to propagowanie zdrowego odżywiania się oraz ekologia. Dlatego też w kawiarni TAMIKI możesz się napić kawy fair trade lub herbaty organicznej, a podawane dania są przygotowane przez 4 YE GOODE FOODE.

Idea współpracy TAMIKI i 4 YE GOODE FOODE, zrodziła się z indywidualnej potrzeby dobrego odżywiania się i jednocześnie dzielenia się tą ideą z innymi. Wszyscy wiemy, że to, co jemy ma fundamentalne znaczenie w kontekście tego, kim się stajemy, jak myślimy i jak działamy. W dzisiejszym zabieganym świecie nie mamy jednak często ani czasu ani możliwości zadbać o dobre, pełnowartościowe pożywienie dla nas i naszych najbliższych. Kuchnia proponowana przez TAMIKĘ i 4 YE GOODE FOODE opiera się na podstawowych zasadach, a więc na:

• spożywaniu produktów nierafinowanych i pełnowartościowych (nierafinowane oleje i cukry, pełnoziarniste maki i ziarna, wysokiej jakości nabiał, ryby oraz mięsa ze sprawdzonych hodowli, wolnych od hormonów i antybiotyków, chleb z dobrej mąki na naturalnym zakwasie, jaja z hodowli wolnowybiegowych)

• nie stosowaniu żadnych konserwantów ani polepszaczy do żywności

• w miarę możliwości używaniu produktów pochodzących z regionu, w którym mieszkamy (np. sezonowych owoców i warzyw)

• jedzeniu zgodnie z aktualna pora roku ( np. w sezonie jesienno-zimowym – głównie posiłków gotowanych, duszonych, pieczonych, a unikaniu produktów surowych)

• unikaniu tłuszczy (np. do przygotowywania mięs używamy metody „slow cooking" co oznacza beztłuszczowe, długotrwale gotowanie w relatywnie niskich temperaturach, zamiast zwykłego masła do większości potraw używamy masła klarowanego – pozbawionego laktozy)

• unikaniu zbyt wielu połączeń pokarmowych (Im prościej tym lepiej!)

• stosowaniu połączeń korzystnych dla organizmu

• unikaniu produktów wywołujących alergie

• używaniu produktów z gospodarstw ekologicznych.

W ofercie TAMIKI znajdziecie:

• Wyjątkowe miejsce o powierzchni ponad 450 m², w którym można miło spędzić czas z całą rodziną;

• Ciekawe zajęcia cykliczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz warsztaty;

• Punkt przedszkolny;

• Organizację warsztatów i szkoleń;

• Wynajem kameralnych sal do spotkań biznesowych, warsztatów/szkoleń, sesji coachingowych;

• Możliwość udostępnienia miejsca do pracy dla mamy bądź taty, podczas gdy my zaopiekujemy się maluszkiem;

• Organizację urodzin, baby-shower i innych imprez;

• Organizację wystaw i pokazów;

• Pyszną kawę fair trade oraz zdrowe jedzenie bez konserwantów i ulepszaczy.

Tamika zaprasza do spędzenia niezapomnianych chwil.