Przygotowaliśmy dla Was cykl super ciekawych warsztatów „Sztuki ścisłe”, podczas których wspólnie obalimy mit podziału na „humanistów” i „ścisłowców”, i pokażemy Wam, że w sztuce jest tyle samo nauki, ile sztuki w nauce!
PROGRAM WARSZTATÓW
(tematy zajęć do wyboru)
- NAMALOWAĆ MATMĘ (prowadzenie: Patrycja Mazurek)
Lubisz matematykę? A plastykę? Chociaż te dwa szkolne przedmioty na pozór różni wiele, to łączy je jeszcze więcej! Są bowiem na naszej wystawie „Czasoprzestrzeń zbioru” takie obrazy, które pokazują… czystą matematykę. Zobaczysz również, że matematyk może być malarzem, a malarz – matematykiem. I że czasem zadawanie pytań jest dużo ważniejsze niż gotowe odpowiedzi.
W części warsztatowej sam przemienisz się z matematyka w malarza i spróbujesz namalować matmę. Niemożliwe? Przekonasz się, że możliwe!
Terminy do wyboru:
– 1.02.2022, godzina 11:00
– 8.02.2022, godzina 11:00
- OPTIKON – SZTUKA DLA OKA (prowadzenie: Agnieszka Gola)
Czy nasze oko zawsze mówi prawdę? Sztuka iluzji ma bardzo długą tradycję. Złudzeniem optycznym posługiwali się chętnie starożytni Grecy, a także artyści epoki baroku. Stało się ono również częstym motywem malarstwa abstrakcyjnego zwanego op-artem. Na warsztatach przyjrzymy się uważnie prezentowanym w muzeum obrazom i stworzymy własne kompozycje w stylu op-artu.
Terminy do wyboru:
– 3.02.2022, godzina 11:00
– 10.02.2022, godzina 11:00
Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki
Czy i jak motywować dzieci
Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!
- UKŁADY NIESKOŃCZONE (prowadzenie: Hanna Golis)
W jaki sposób można zmieniać dzieło sztuki? Czy istnieje określona liczba takich zmian?
Podczas warsztatów zastanowimy się, czym jest układ otwarty oraz jaką rolę pełni w nim dodawanie i odejmowanie.
Terminy do wyboru:
4.02.2022, godzina 11:00
11.02.2022, godzina 11:00
Więcej informacji:
„Sztuki ścisłe” to warsztaty rodzinne przeznaczone dla dzieci od lat 6.
Czas trwania: ok. 90 minut
Zapisy: mailowo na adres edukacja@ma.wroc.pl
Koszt zajęć: 10 zł od dziecka (opiekunowie wchodzą bezpłatnie). Bilet na warsztaty upoważnia do zwiedzania wszystkich wystaw w Muzeum Architektury i ważny jest w dniu zakupu, w godzinach otwarcia muzeum.
Informacje związane z pandemią COVID-19.
Ze względu na obostrzenia prosimy, aby jednemu dziecku towarzyszył maksymalnie jeden opiekun. Podczas zajęć obowiązują maseczki!
Z powodu ograniczeń związanych z pandemią możemy przyjąć jedynie ograniczoną liczbę osób. Prosimy więc o mailowe potwierdzenie przybycia najpóźniej dzień przed zajęciami (do godziny 15:00) oraz o informację w przypadku rezygnacji z uczestnictwa w zajęciach.