Weleda

Szkolenie pt. Zastosowanie rysunku dziecka w diagnozie i psychoterapii

📅 poniedziałek 15.02.2010 do piątek 05.03.2010
Szkolenie pt. Zastosowanie rysunku dziecka w diagnozie i psychoterapii
KURS „Zastosowanie rysunku dziecka w diagnozie i psychoterapii”

ORGANIZATOR: Centrum Doradztwa i Edukacji SUKCES
Termin: 5 marca 2010 r., Warszawa

Osoby prowadzące:
Bożena Ignut – pedagog, terapeuta, psycholog kryzysu. Wykładowca Interwencji Kryzysowej i przedmiotów: wsparcie w rozwoju osobowości poprzez rysunek, muzykę oraz sprawdzone sposoby w radzeniu sobie ze stresem w Wyższej Szkole Gospodarki Euroregionalnej im. Alcide de Gasperi w Józefowie. Wychowawca w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wychowawczym w Helenowie. Członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Badań nad Stresem Traumatycznym.
Joanna Andrzejewska – Pedagog, reedukator, kinezjolog edukacyjny, trener. Autorka wielu artykułów na tematy wychowawcze. Wielokrotne wypowiedzi dla TVP II i TVN oraz Polskiego Radia pr. I. Ostatnio stała współpraca z portalem ”Miasto Dzieci”.
Ukończone kursy: Psychologia Osobowości; ADHD jak radzić sobie z dzieckiem nadpobudliwym w szkole i w domu; Kompleksowy Model Pracy z Dziećmi z ADHD i Zaburzeniami Opozycyjno-Buntowniczymi; Kurs Dennisona I i II stopień; Techniki Efektywnego Uczenia Się; Specyfika Pracy z Osobami Psychicznie Chorymi; Zastosowanie Integracji Sensorycznej w Zaburzeniach Rozwoju Mowy u Dzieci od Trzeciego Roku Życia; Neurobiologiczne Podstawy Procesów Integracji Sensorycznej i Podstawowa Ich Ocena; Terapia dzieci z zaburzeniami lękowymi – Polski Instytut Terapii Integratywnej; Diagnoza
i terapia zaburzeń lękowych u dzieci – DCP.
Założycielka placówki terapii dzieci i młodzieży z ADHD i Zespołem Aspergera. Prowadzi otwarte grupy wsparcia dla rodziców i nauczycieli borykających się z trudnymi zachowaniami dzieci.
Co daje ukończenie kursu: praktyczną wiedzę psychologiczną o rysunku dziecka
i dorosłego. Poprzez analizę rysunku dorosły poznaje osobowość dziecka, zdobywa informacje o tym, jak stymulować jego aktywność, co zmienić we własnej pracy dydaktycznej.

Metody: kurs będzie składał się z części teoretycznej i warsztatowej (ćwiczenia, analiza i interpretacja – można przynieść własne rysunki).

Część teoretyczna

– Oddziaływanie zdarzeń traumatycznych na osobowość człowieka dorosłego i dziecka,
– kryzys jako szansa lub zagrożenie (próby samobójcze) w życiu człowieka dorosłego
i dziecka,
– pomoc poszkodowanemu; sposoby komunikacji z dziećmi i z dorosłymi po zdarzeniach traumatycznych,
– zaburzenia pamięci, rola wsparcia psychologicznego,
– relaksacja progresywna połączona z fazą oddechu dla dorosłych i dla dzieci.

Część warsztatowa

– Zastosowanie rysunku w pracy z dzieckiem z zaburzeniami lękowymi,
– poznawanie systemu rodzinnego poprzez rysunek,
– proces rozwoju dziecka od nieregularnych znaków do symboli graficznych,
– zastosowanie rysunku w interwencji kryzysowej,
– edukacja seksualna z wykorzystaniem rysunku; przejawy nadużyć seksualnych, pojawiające się w rysunkach,
– poznawanie siebie w kontekście z innymi osobami,
– rysunek w pracy z dzieckiem z zaburzeniami psychicznymi i zaburzeniami osobowości,
– sposoby komunikacji z dzieckiem poprzez jego rysunki,
– niewerbalne i werbalne zachowania dziecka i dorosłego podczas rysowania,
– testy rysunkowe: narysuj rodzinę, narysuj dom, drzewo, osobę, człowieka w deszczu
– korzyści terapeutyczne z zastosowania rysunku,
– połączenie rysunku i muzyki w pracy terapeutycznej.

KOSZT
300 zł / osoba
Przy zgłoszeniu więcej niż jednego pracownika z placówki udzielamy rabatu!
Przy zgłoszeniu więcej niż jednego pracownika z tej samej placówki koszt udziału pierwszej osoby 300 zł, każdej następnej 280 zł.
Wpłaty prosimy kierować na nr konta:
(mbank) 85 1140 2004 0000 3602 53360405 z dopiskiem – szkolenie Rysunek w Psychoterapii; proszę podać imię i nazwisko osoby uczestniczącej

MIEJSCE

Dom Kultury Stokłosy
ul. Lachmana 5
Warszawa

(link do strony Domu Kultury wraz z mapką dojazdu: http://www.stoklosy.art.pl/?c=7)

ZGŁOSZENIA
Zgłoszenia na szkolenie prosimy przysyłać mailem podając imię i nazwisko oraz kontakt telefoniczny.
Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Uprzejmie informujemy, że zastrzegamy sobie prawo do zmian organizacyjnych, w tym odwołania, zmiany terminu lub miejsca kursu.
O wszystkich zmianach uczestnicy zostaną powiadomieni w możliwie jak najszybszym czasie.

sukces.sukces@gmail.com
tel i fax: 22 251 69 25