Syrenalia w Ustce

📅 czwartek 15.08.2013
Syrenalia w Ustce

W programie części oficjalnej znajdą się:
godz. 11.00 – Msza Święta przy Kapitanacie Portu
godz.
– godz. 12.00 – Uroczystość wręczenia Sztandaru Miasta
godz.
– godz. 12.50 – Złożenie wiązanek pod pomnikiem "Ludziom Morza”
–
godz. 13.00 – Oddanie hołdu Ludziom Morza, w czasie którego falom oddany zostanie symboliczny wieniec
–
godz. 13.00 – Performance "Sztuka vs wszystko inne”.

Wśród atrakcji dodatkowych możemy wymienić możliwość zwiedzania okrętu ORP Gopło oraz koncert Orkiestry Jednostki Straży Granicznej z Gdańska.

Natomiast wieczorem odbędą się trzy koncerty. Początek części koncertowej zaplanowany jest na godzinę 18.00, na scenie przy Promenadzie Nadmorskiej. Gospodarzem koncertu będzie znany i lubiany za inteligentny dowcip oraz błyskotliwe zapowiedzi konferansjerskie Mirosław Koval Kowalewski.

W programie zobaczymy:

– o godzinie 18.00 – rodzinny koncert dla dzieci zespołu Zejman & Garkumpel.
Najmłodsza widownia będzie czynnie uczestniczyć w koncercie śpiewając oraz tańcząc razem z artystami. Dowie się też, jak zbudowany jest statek, jak rozpoznać kierunki geograficzne oraz skąd się biorą fale. Do zabawy wciągniemy także dorosłych, przy wtórze największych przebojów znanych i śpiewanych wspólnie z zespołem.
Organizatorzy przygotowali liczne konkursy z nagrodami.
 Swoją obecność zapowiedział także nasz gość specjalny – Piotr Wypychowski, który wystąpi z programem dla dzieci.

- o godzinie 19.30 występ zespołu Arka Noego. Jest to dziecięcy zespół muzyczny. O wyjątkowości tej grupy stanowi jej skład oraz repertuar. Stanowią go dzieci śpiewające spontanicznie i naturalnie, bez prób i szkolenia głosów. Uhonorowany Nagrodą FRYDERYK oraz Nagrodą TOP TRENDY.

– o godzinie 21.00 odbędzie się występ gwiazdy wieczoru Lejdis bez Gentlemen.
To muzyczne show na żywo w świetnych wykonaniach pełnych talentu i wdzięku, pięciu przebojowych dziewczyn, które swoją energią, rozgrzewają publiczność oraz porywają do wspólnej zabawy. Zabiorą nas w podróż przez największe współczesne oraz legendarne przeboje pop-rockowe polskich i światowych gwiazd.