Święto Miasta Słupska

📅 niedziela 21.08.2011
Święto Miasta Słupska

Program imprezy – 21 sierpnia br.

godz. 10.30 – Prezentacja Spółki "Wodociągi Słupsk" i Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami O/Słupsk – program artystyczny, aukcje, konkursy – scena przy Spichlerzu

godz. 11.00 – 18.00 XIII Jarmark Gryfitów (Scena przy Zamku Książąt Pomorskich)

godz. 12.00 – Uroczyste otwarcie " Święta Miasta " i XIII Jarmarku Gryfitów

godz. 12.15 – spektakl dla dzieci pt. "Tomcio Paluch" reż. Jerzy Zaborowski, w wykonaniu PTL "Tęcza"

godz. 13.00 – Uroczysta Msza św. w intecji Miasta Słupska i Mieszkańców – Kościół Mariacki

godz. 13.00 – Program artystyczny przygotowany przez Młodzieżowe Centrum Kultury, recital laureatów festiwalu młodych talentów NIEMEN NON STOP Małgorzaty Janek i Michała Kaczmarka, fragmenty spektakli tanecznych w wykonaniu Taetru Tańca ENZA ("Nałóg", "Odbicia","Brzydkie Kaczątko") reż. Gabriela Keller-Janus

godz. 15.00 – Część artystyczna przygotowana przez Słupski Ośrodek Kultury, występ wokalistek Otwartej Sceny SOK, koncert zespołu Button Band, szczudlarze i poikarze z OT RONDO, występ SGB ARABESKA, stoisko Pracowni Ceramicznej, wystawa prac plastycznych Jerzego Haponiuka

godz. 16.00 – koncert w wykonaniu ZAGAN ACOUSTIC – muzyka argentyńskiego kompozytora Astora Piazzoli i francuskiego wirtuoza akordeonu Richarda Galliano. Autorski program zespołu pt. "Ocalić od zapomnienia "- utwory Henryka Warsa, Jerzego Petersburskiego, Fryderyka Chopina .

godz. 18.00 – Stowarzyszenie im. K.Komedy – prezentacja programu muzycznego " Piosenka jest dobra na wszystko Leszek Kułakowski z zespołem "THE MOONGANG "

godz. 20.00 – spektakl plenerowy "Zemsta" Aleksandra Fredry w wykonaniu aktorów Teatru Nowego w Słupsku- Dziedziniec Zamku Książąt Pomorskich

Dodatkowo Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im Jana Pawła II w Słupsku, przeprowadzi akcję poboru krwi w ambulansie w godz. 10.00 – 14.00.

Wszystkich chętnych, którzy będą chcieli wesprzeć naszą akcję zapraszamy w w/w godzinach. Każda osoba, która odda krew otrzyma ekwiwalent kaloryczny (8 czekolad i batonik). Krwiodawcą może zostać osoba w wieku 18-65 lat, ważąca co najmniej 50 kg, która w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miała wykonanego tatuażu, przekłucia uszu, ani innych części ciała, nie była leczona krwią i jej składnikami. Dawcami nie mogą być także osoby chore min. na gruźlicę, choroby krwi, choroby serca, choroby nowotworowe oraz osoby, które przebyły wirusowe zapalenie wątroby (żółtaczka), chorzy na AIDS, nosiciele wirusa HIV.

Ponadto :

zwiedzanie ratusza miejskiego i wieży ratuszowej

zwiedzanie kompleksu zamkowego, indywidualnie i z przewodnikiem,

pokazy ratownictwa wodnego – WOPR Słupsk

pokazy ratownictwa medycznego – JOANNICI