Akademia tańca

📅 czwartek 02.05.2013
Święto Flagi w Łodzi

Dzień Flagi w Łodzi

O godzinie 18:00 na Placu Wolności rozpocznie się gra miejska Święto Flagi. Każdy kto zechce wziąć udział w grze musi mieć ze sobą telefon z aplikacją odczytującą kody QR. Gra Święto Flagi zabierze uczestników w świat łódzkich pomników. Oprócz świetnej zabawy, na najlepszych czekają nagrody – sprzęt turystyczny. Osoby poniżej 16 roku życia mogą grać pod okiem osoby dorosłej.

Na godzinę 20.00 zaplanowana jest biało-czerwona iluminacja pomnika Tadeusza Kościuszki na Placu Wolności. Godzinę później w blasku lampionów zgromadzeni na placu zaśpiewają hymn Miasta Łodzi – prząśniczkę.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej ustanowiony został w 2004 r. W Łodzi harcerze co roku organizują uroczystości związane z tym świętem. W 2012 była to 123-metrowa biało-czerwoną flagę, a w 2010 i 2011 patriotyczne pikniki. Co roku jest to okazja do wspólnego świętowania, zabawy i promowania radosnego patriotyzmu.

Źródło: www.lodz.naszemiasto.pl