Światowy Tydzień Mózgu dla Dzieci w Poznaniu

📅 sobota 19.03.2011
Światowy Tydzień Mózgu dla Dzieci w Poznaniu

14 marca br. Oddział Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu rozpoczyna obchody „3 tygodnia Mózgu" – przedsięwzięcia organizowanego w ramach Światowego Tygodnia Mózgu. Z tej okazji Nickel Technology Park Poznań oraz Przedszkole „Zaczarowany Park" zapraszają na specjalną edycję warsztatów naukowych dla dzieci. Impreza, której celem jest przedstawienie małym uczestnikom skomplikowanych zagadnień dotyczących ludzkiego mózgu w ciekawej i interesującej formie, odbędzie się 19 marca br. w siedzibie Parku w Złotnikach. Organizatorzy przygotowali oddzielne zajęcia dla trzech grup wiekowych: przedszkolaków, dzieci w wieku wczesnoszkolnym oraz drugoklasistów. W programie warsztatów zaplanowano m.in. zajęcia z budowy mózgu i jego funkcji, własnoręczne wykonanie mózgu z masy solnej oraz przeprowadzanie doświadczeń ilustrujących rolę mózgoczaszki oraz płynu mózgowo-rdzeniowego jako ochrony przed urazami w formie eksperymentów z jajkiem i płynami.

NTPP zaprasza ciekawych świata małych naukowców do przedszkola „Zaczarowany Park" (Złotniki k. Poznania,
ul. Krzemowa 1) w godzinach od 10.30 do 14.30. Zapisy na bezpłatne warsztaty przyjmowane są pod adresem e-mail: jakub.patecki@nickel.com.pl bądź telefonicznie pod numerem 61 65 85 520.
Zaangażowanie w obchody Światowego Tygodnia Mózgu to nie jedyna tego typu inicjatywa podejmowana przez Nickel Technology Park Poznań. Od 3 lat Park organizuje wiosenne i jesienne edycje warsztatów naukowych dla małych i dużych odkrywców – cieszące się sporym uznaniem i popularnością wśród Poznaniaków praktyczne zajęcia dla przyszłych chemików, fizyków, robotyków, paleontologów, anglistów czy artystów.

Organizatorzy warsztatów:
Dwujęzyczne przedszkole „Zaczarowany Park"
– działa od 2009 roku przy Nickel Technology Park Poznań. Zgodnie z intencjami pomysłodawców placówki, dzieci mają zdobywać wiedzę oraz nowe umiejętności przede wszystkim przez projekty, które tworzą samodzielnie pod opieką i przy wsparciu nauczyciela prowadzącego. Twórcy NTPP we wszystkich swoich działaniach proedukacyjnych podkreślają, jak ważny już od najmłodszych lat jest dostęp do odpowiednio podanej wiedzy oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do funkcjonowania w dzisiejszym społeczeństwie.
Ich poglądy znalazły potwierdzenie w programie nauczania przedszkola „Zaczarowany Park", który został przygotowany w oparciu o międzynarodowy program IB PYP (International Baccalaureate Primary Years Programme) oraz podstawy programowe MEN. Zajęcia w przedszkolu „Zaczarowany Park" prowadzone są zarówno w języku angielskim, jak i w języku polskim
www.zaczarowanypark.pl

Nickel Technology Park Poznań (NTPP) to pierwszy w Polsce niepubliczny park technologiczny, wybudowany w 2006 roku przez firmy Grupy Nickel – PTB Nickel oraz Nickel Development. W Złotnikach koło Poznania na obszarze 33 ha przy wsparciu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego powstał ośrodek łączący w sobie wyzwania związane z realizacją obiektów specjalistycznych i dedykowanych oraz kompetencje w zakresie transferu wiedzy do biznesu oraz business development. Około 23 tys. m2 powierzchni Parku stanowią wysokiej klasy budynki biurowe oraz hale magazynowe. W funkcjonujących na terenie NTPP firmach pracuje obecnie ponad 700 osób.

Działalność NTPP ukierunkowana jest przede wszystkim na aktywne wspieranie rozwoju branży biotechnologicznej oraz szeroko rozumianego sektora IT. W Parku zlokalizowana została nowoczesna serwerownia – Centrum outsourcingowe BCC, a wśród najemców znajdują się wiodące firmy informatyczne, w tym m.in. Exact Software Poland czy spółki Grupy BCC. W 2011 r. na terenie NTPP powstanie Nickel BioCentrum – współfinansowany z funduszy unijnych nowoczesny ośrodek skupiający polskie i zagraniczne spółki z szeroko rozumianego biosektora. Ma on w przyszłości stać się międzynarodową platformą współpracy firm biotechnologicznych, zespołów naukowych oraz instytucji otoczenia biznesu w zakresie wymiany informacji, wiedzy oraz transferu innowacyjnych technologii.

NTPP oferuje klientom elastyczne warunki wynajmu nowoczesnych powierzchni biurowych, hal magazynowych i w pełni wyposażonych sal konferencyjnych wraz z ich adaptacją do indywidualnych potrzeb. Działającym w Parku podmiotom spółka zapewnia liczne usługi okołobiznesowe: od doradztwa przy pozyskiwaniu funduszy unijnych, przez usługi Data Center i Outsourcingu IT, obsługę i serwis budynków, aż do opieki nad dziećmi w zlokalizowanym na terenie NTPP przedszkolu. Na zlecenie klienta w obrębie Parku możliwa jest również budowa obiektów uniwersalnych i dedykowanych, w tym specjalistycznych laboratoriów czy clean room′ów.

NTPP jest inicjatorem i współtwórcą szeregu przedsięwzięć mających na celu promocję przedsiębiorczości i innowacyjności, m.in. wraz z poznańską firmą ECDF prowadzi projekty „STARTup your life" oraz „Wiedza do biznesu", natomiast we współpracy z wiodącą spółką informatyczną Business Consulting Center zorganizował konkurs dla studentów „Idź po staż". W 2010 r. Park dołączył także do grona Fundatorów akcji „Zostańcie z nami" – programu stypendialnego dla młodych polskich naukowców prowadzonego przez Fundację Tygodnika „Polityka". Ufundowane przez NTPP stypendium przeznaczone zostało dla najbardziej obiecującego młodego biotechnologia. W styczniu 2010 r. NTPP otrzymał prestiżowy tytuł „Ten, który zmienia polski przemysł 2009" za stworzenie pierwszej komercyjnej platformy transferu wiedzy do biznesu oraz inicjatywy społeczne podejmowane przez jego twórców.
www.ntpp.pl