Weleda

Filharmonia im. K. Szymanowskiego w Krakowie
📅 sobota 01.06.2024 do niedziela 02.06.2024
Świat Muzycznych Wyobraźni
Z okazji Dnia Dziecka Filharmonia Krakowska zaprasza na interaktywny, multimedialny koncert symfoniczny przygotowany specjalnie dla najmłodszych melomanów wraz z opiekunami pt. Świat Muzycznych Wyobraźni. W widowisku udział weźmie Orkiestra Filharmonii Krakowskiej pod batutą Pawła Kotli, a całość poprowadzi Ciocia Tunia.

Świat Muzycznych Wyobraźni to interaktywny i multimedialny koncert symfoniczny dla całej rodziny, stworzony przy współpracy i z wykorzystaniem legendarnych filmów Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Widowisko muzyczne zawiera zarówno elementy edukacyjne, jak i rozrywkowe. To ekscytująca podróż przez świat animacji i muzyki orkiestrowej, która  przykuje uwagę zarówno dzieci, jak i dorosłych.  W trakcie koncertu prezentowane będą fragmenty takich bajek, jak Bolek i Lolek, Reksio, Przygody Myszki, Miś Kudłatek, Pampalini i słoń, Reksio i świerszcz, Kapitan Kliper, czy  Kangurek Hip Hop. Ukochane bajki animowane połączone zaś będą ze światem muzyki klasycznej – usłyszymy bowiem fragmenty Czterech pór roku Vivaldiego, Słonia z Karnawału zwierząt Saint-Saënsa, szalony Lot trzmiela Rimskiego-Korsakowa i wiele, wiele innych znanych melodii.

Na tę niecodzienną ucztę muzyczno-wizualną zapraszamy dzieci z opiekunami w sobotę, 1 czerwca 2024 o godz. 10.00 i 12.30 oraz w niedzielę, 2 czerwca br. o godz. 10.00 i 12.30.

Bilety można zakupić online lub w kasie biletowej Filharmonii Krakowskiej.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Gorąco polecamy!