Weleda

Muzeum Powstania Warszawskiego
📅 niedziela 14.01.2024
Styczniowa Placówka Dobrych Gier
Bawią i uczą. Wspierają rozwój intelektualny oraz emocjonalny. Jeśli tak jak my uwielbiacie grać w planszówki – zajrzyjcie do nas w niedzielę 14 stycznia, godz. 11.00 (obowiązują zapisy)

Zapraszamy na kolejne spotkanie z grami planszowymi dla rodzin z dziećmi od 7 roku życia. Jego patronem jest wybitny polski matematyk, prof. Karol Borsuk, który w czasie niemieckiej okupacji stworzył popularną grę „Hodowlę zwierzątek”. Bawiła ona i dzieci, i dorosłych, pomagając przetrwać smutne okupacyjne wieczory. Talie kart brydżowych są repliką kart wykonanych przez Andrzeja Jakimowicza „Anzelma”, Powstańca Warszawskiego. Nawiązując do dokonań prof. Borsuka, chcemy pokazać, że poprzez granie w planszówki można się nauczyć umiejętności, które nie były obce młodym harcerzom „Szarych Szeregów”.
KIEDY: niedziela 14.01, godz. 11.00
GDZIE: MPW, Sala Małego Powstańca

Wstęp wolny po rejestracji: placowka@1944.pl (od 8.01, liczba miejsc ograniczona; podajemy imię, wiek dziecka i numer kontaktowy)

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!