Weleda
Weleda Baby

Śródmiejskie Forum Kultury zaprasza!

📅 niedziela 28.08.2011
Śródmiejskie Forum Kultury zaprasza!

31.07.11 – 28.08.11
godz. 16.00 – 18.00

Niedziela w Źródliskach

Śródmiejskie Forum Kultury serdecznie zaprasza na kolejną edycję imprez plenerowych, organizowanych w niedzielne popołudnia w terminie 31 lipca – 28 sierpnia 2011r. w Parku "Źródliska I" (ul. Piłsudskiego przy Przędzalnianej) w godz. 16 – 18.
Na program atrakcyjny zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych złożą się spektakle teatralne, recitale wokalne i koncerty.
WSTĘP WOLNY!

Program:

7 sierpnia

Krawiec Niteczka – przedstawienie Teatru Malutkiego
Krawiec Niteczka – spektakl oparty na opowiadaniu Kornela Makuszyńskiego. Jest to historia dzielnego krawca, który po wielu fascynujących przygodach dociera do Pacanowa i ratuje miasteczko przed potopem … Spektakl jest niezwykle pomysłowym monodramem powstałym w oparciu o techniki teatru lalek. Lalki i scenografia wykonane zostały wg projektów znanego łódzkiego plastyka Jana Zielińskiego. Muzykę do spektaklu skomponował Bogdan Dowlasz były rektor Akademii Muzycznej w Łodzi, ceniony muzyk i twórca oprawy muzycznej wielu spektakli teatralnych. Spektakl doceniony przez recenzentów i krytyków teatralnych został wyróżniony m.in. na III Międzynarodowym Festiwalu Solistów Lalkarzy oraz nagrodzony na X Międzynarodowych Toruńskich Spotkaniach Teatrów Lalek.

Kochamy polskie piosenki – recital Barbary Droździńskiej
Barbara Droździńska, wokalistka obdarzona wyjątkowym kilkuoktawowym głosem, znana łódzkiej publiczności z brawurowych wykonań muzyki rozrywkowej (widowiska muzyczne Wakacje z blondynką, Serduszko puka
w rytmie cza cza ) wystąpi z recitalem, w którym zaprezentuje największe przeboje polskiej estrady.

14 sierpnia
O Romusiu, o Emilce i zielonej koniczynce – przedstawienie Teatru ,,Pacuś"
Teatr Pacuś to autorski teatr Igora Polaka , absolwenta wydziału lalkarskiego PWST im A. Zelwerowicza w Warszawie. Syn Witolda Polaka, jednego z pierwszych aktorów lalkarzy w powojennej Polsce, właśnie ojcu zawdzięcza miłość
i rozumienie teatru lalek jako środka przekazu dla dzieci i młodzieży. Praca w teatrach instytucjonalnych dała mu doświadczenie i pewność, że może samodzielnie realizować swoją wizję sceny lalkowej. Repertuar teatru Pacuś oparty jest na spektaklach autorskich, bliskich ideałom artysty. Jedną z takich pozycji jest baśń O Romusiu, o Emilce i zielonej koniczynce. Dwaj bracia: Szary ( bezduszny biznesmen nastawiony na materialną stronę życia ) i Zielony (idealista szukający wytchnienia w naturze) toczą ze sobą spór, który będzie miał bezpośredni wpływ na losy Romka i Emilki …
Na tle problemów ekologicznych baśń przekazuje idee związane z poświęceniem , współpracą , przyjaźnią i miłością.

Historia de un amor – koncert zespołu PHILOMELOS
piosenki i pieśni hiszpańskie
Piosenka hiszpańska… ogień i zaduma, temperament i wrażliwość, miłość i obojętność, wyszukana poezja i proza życia…. Zespół PHILOMELOS młodością swoich wykonawców i jednocześnie doświadczeniem muzycznym i tanecznym udowadnia, że te – pozornie przeciwstawne – cechy piosenki hiszpańskiej można zaprezentować jako jedną całość. A wszystko to głównie w rytmach flamenco i w języku oryginałów.

21 sierpnia
Lalki z walizki – przedstawienie Teatru Autograf
Teatr Autograf zaprasza na autorski spektakl Waldemara Presi; wydawcy i redaktora Małego Miłośnika Teatru – kwartalnika poświęconego sztuce lalkarskiej. Lalki z walizki to projekt angażujący widownię, uczący animacji. Dzieci biorą czynny udział w scenkach rodzajowych; poznają typy lalek i różne techniki lalkowe.

Ta nasza młodość – program kabaretu BI-BA-BO
Ta nasza młodość – program muzyczny w wykonaniu Kabaretu BI-BA-BO, jednego z najdłużej działających w Łodzi kabaretów Seniorów, którego programy były wielokrotnie nagradzane na regionalnych, wojewódzkich i ogólnopolskich przeglądach amatorskiego, artystycznego ruchu Seniorów. Kabaret BI-BA-BO w składzie: Henryka Ambroszczyk, Jadwiga Czaban, Iwona Zabłocka, Zbigniew Czarny, Bogdan Maciaszek, Zygmunt Kozłowski i Czesław Kurowski przedstawi program, na który złożą się przeboje z dawnych lat.

28 sierpnia
Narodziny lalki – przedstawienie Teatru Autograf
Teatr Autograf i autorski spektakl Waldemara Presi, wielokrotnie nagradzanego za działalność edukacyjną wśród dzieci i młodzieży , m.in. medalem Serce Dziecka (dwukrotnie) oraz Gloria Artis. Narodziny lalki to parateatralne spotkanie, w czasie którego dzieci zapoznają się z budową lalek, zaprojektują je i następnie wykonają. Wspaniałą pamiątką dla dzieci będzie własnoręcznie zrobiona lalka, którą po warsztatach można zabrać do domu.

Jest dobrze – koncert zespołu PETER BAND
W ostatnią niedzielę sierpnia wystąpi łódzki zespół Peter Band (w składzie: Piotr Dresler – instrumenty klawiszowe, Daniel Skiba – gitara, Anna Pawłowska – wokal). Zespół specjalizuje się w repertuarze pop i dance. Wielką popularnością wśród publiczności w każdym wieku cieszą się zwłaszcza interpretacje polskich i zagranicznych hitów muzyki rozrywkowo-tanecznej z lat 90-tych.

Więcej informacji:

Roosevelta 17,