Spotkanie z Kulturką – Bydgoszcz

📅 niedziela 21.10.2012
Spotkanie z Kulturką – Bydgoszcz

W programie hulanki góralskie, przytupańce ludowe z różnych krain Polski.
Nasi muzykanci grają na: skrzypcach, basie, klarnecie, akordeonie i dziarsko śpiewają.

Na koncercie gordonowskim gwarantujemy, że nikt nie będzie siedział w miejscu, a twarze uśmiechać się będą do radosnej muzyki.
Koncert poprowadzi Zespół Fundacji Kreatywnej Edukacji

Projekt ma szansę stać się alternatywą dla  spędzania wolnego czasu w sposób twórczy i aktywny. Specjalnie opracowana formuła koncertów i działań plastycznych oraz teatralnych aktywizuje zarówno rodziców jak i dzieci. Oferta wypełnia niszę  propozycji „imprez rodzinnych" przyczyniających się do zacieśniania więzi rodzinnych i integracji międzypokoleniowej. Spotkania umożliwiają dzieciom od najmłodszych lat uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych.

Celem  koncertów jest propagowanie Teorii uczenia się muzyki autorstwa E.E. Gordona, która pozwala profesjonalnie i efektywnie kierować edukacją muzyczną małego dziecka, by mogło twórczo posługiwać się językiem muzyki. Chcemy wychować przyszłych obywateli, aby potrafili korzystać z regionalnego, polskiego i międzynarodowego dorobku kulturowego. Koncerty są śpiewane, ale również instrumentalizowane, co z pewnością uwrażliwia (mamy tu spore doświadczenie) dzieci na piękno dobrej muzyki każdego rodzaju.

Czas i miejsce: 21 października  2012 Pałac Ostromecko, godz. 10.30.
Rezerwacja: tel. 602466347 oraz info@fundacjakreatywnejedukacji.org

Cena biletów: 15 zł dorosły, 10 zł dziecko.

Organizatorzy: Fundacja Kreatywnej Edukacji, Miejskie Centrum Kultury
Mecenat: Urząd Miasta w Bydgoszczy