Banery Maniek

Spotkania z Muzeum Miasta Łodzi

15.11.2014

W poszukiwaniu zaginionego kwartału

"W poszukiwaniu zaginionego kwartału" to projekt realizowany przez Muzeum Miasta Łodzi. Jego głównym celem jest podnoszenie wiedzy łodzian z zakresu historii, dziedzictwa kulturowego, architektury, urbanistyki i planowania przestrzennego. Trwałym rezultatem wszystkich działań będzie makieta kwartałów otaczających Stary Rynek w Łodzi, przedstawiająca zabudowę powyższego obszaru z roku 1939.
Więcej o projekcie

Plan spotkań:

15.11.2014 r. /sobota/godz. 12.00

Spacer po nieistniejącej dzielnicy Łodzi na podstawie bardzo mało znanych zdjęć.
+ Spotkanie miłośników starych łódzkich fotografii
Adam Brajter (Łódź) – pasjonat miasta, wiceprezes Towarzystwa Opieki nad Zabytkami
Wszystkie spotkania odbędą się w siedzibie Festiwalu Czterech Kultur, plac Wolności 5, moderował je będzie dr inż arch. Łukasz Pancewicz – architekt- urbanista, projektant w Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Łodzi, nauczyciel akademicki Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej.