Spotkania psychoedukacyjne dla Rodziców w Poznaniu

📅 poniedziałek 05.09.2011 do piątek 30.09.2011
Spotkania psychoedukacyjne dla Rodziców w Poznaniu

Zapraszamy Rodziców oczekujących na narodziny swych pociech, jak i tych, którzy mają już dzieci w wieku od 1 do 5 lat, do zapoznania się z ofertą spotkań psychoedukacyjnych oraz konsultacji zaplanowanych na jesień tego roku.
Nasza aktualna oferta obejmuje:

BLIŻEJ DZIECKA – warsztaty dla rodziców oczekujących na narodziny swych pociech

Jest to cykl warsztatowy składający się z 6 spotkań zaplanowanych na 3 październikowe weekendy:
• 1-2 października
• 8-9 października
• 15-16 października
Mogą Państwo wybrać zajęcia przed południem lub po południu. Na warsztaty zapraszamy w pierwszej kolejności pary, których dzieci mają urodzić się przed końcem listopada.

W ramach warsztatów BLIŻEJ DZIECKA proponujemy:
• 3 spotkania z psychologami
• 1 spotkanie z fizjoterapeutami
• 2 spotkania z lekarzami i ratownikiem medycznym dotyczące I pomocy przedmedycznej udzielanej dzieciom
Zajęcia zostały opracowane w odpowiedzi na zgłaszane przez rodziców problemy i pytania:
• Jak przygotować się do roli rodzica?
• Jak przygotować się do „dobrego porodu"? Jak zadbać o bezpieczny start w „dobre rodzicielstwo"?
• Co mówią dzieci zanim nauczą się mówić? Jak rozpoznawać sygnały i potrzeby niemowlęcia. Jak na nie adekwatnie reagować?
• Jak radzić sobie z trudnościami w funkcjonowaniu noworodków i niemowląt, takimi jak płacz, zakłócenia rytmu dobowego czy kolka?
• Co zmienia się w naszym życiu w związku z pojawianiem się dziecka? Jak wpływa to na relacje z partnerem i innymi członkami rodziny.
• Jak pielęgnować noworodka i niemowlę? Jak je nosić, przebierać, układać?
• Jak przebiega rozwój fizyczny dziecka? Jak go wspomagać?
• Jak postępować w nagłych wypadkach z udziałem dziecka?

Program warsztatów

Prosimy o kontakt:
pod numerem telefonu: 664 497 582 (od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 15.00).
pod adresem mailowym: m.stawicka@fundacja05.pl

KONSULTACJE INDYWIDUALNE – dla rodziców noworodków i niemowląt

Konsultacje indywidualne przeznaczone są w pierwszej kolejności dla rodziców uczestniczących w warsztatach BLIŻEJ DZIECKA, a także tych, którzy zgłaszają współpracującym z Fundacją położnym środowiskowym potrzebę uzyskania indywidualnego wsparcia w rozwiązywaniu problemów wczesnego okresu rodzicielstwa, takich jak: trudności z jedzeniem, spaniem, nadmiernym płaczem, niepokojem dziecka, czy też nieprawidłowości w jego rozwoju ruchowym. By zapewnić rodzicom możliwość uzyskania kompetentnej pomocy specjalistycznej w wybranym przez nich obszarze proponujemy konsultacje:
• psychologiczne
• laktacyjno-żywieniowe
• fizjoterapeutyczne.

ZAMIAST NAGRÓD I KAR – warsztaty dla rodziców dzieci w wieku 1-5 lat

Jest to cykl 5 spotkań warsztatowych, które będą odbywały się w październiku i listopadzie, w następujących terminach:
• 22-23 października (godz 9.00 -13.00)
• 5-6 listopada (godz 9.00 – 13.00)
• 18 listopada (godz 17.00 – 21.00)
Podczas warsztatów będziemy wspólnie zastanawiać się nad kilkoma ważnymi tematami:
• Jak wspierać rozwój regulacji emocjonalnej u dzieci?
• Jak stawiać granice niepożądanym zachowaniom?
• W jaki sposób rozwiązywać konflikty?
• W jaki sposób chwalić i nagradzać dzieci?

Program warsztatów
Prosimy o kontakt:
pod numerem telefonu: 794 035 621 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-15)
pod adresem mailowym: n.dorna@fundacja05.pl
Ze względu na źródło finansowania zbliżające się warsztaty ZAMIAST NAGRÓD I KAR kierowane są do osób zameldowanych w Poznaniu.

KONSULTACJE INDYWIDUALNE – dla rodziców małych dzieci powyżej 1 roku życia

Na konsultacje zapraszamy w szczególności tych rodziców, którzy chcieliby uzyskać pomoc w poszukiwaniu odpowiedzi na następujące pytania i wątpliwości:
• Czy powinniśmy się niepokoić funkcjonowaniem naszego malucha?
• Jak wspierać swą pociechę, gdy doświadcza lęku, smutku, zniechęcenia?
• Jak reagować na wybuchy złości i niezadowolenia?
• Jak radzić sobie z przejawianymi przez malucha buntem i oporem?
• Jak stawiać dziecku granice, nie raniąc go?
• W jaki sposób postępować w sytuacji konfliktu?
• Co robić, gdy kłóci się rodzeństwo?
• Jak radzić sobie z własnymi emocjami w kontakcie z dzieckiem?
• Jak sprawić, by wasze relacje z dzieckiem były pełne „dobrych chwil"?

Prosimy o kontakt:
pod numerem telefonu: 794 035 621 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-15)
pod adresem mailowym: n.dorna@fundacja05.pl

Powyższe działania prowadzimy w ramach dwóch realizowanych obecnie programów:

UWAGA NA DZIECKO! – projekt współfinansowany ze środków The Velux Foundations, w ramach programu Bezpieczne dzieciństwo Fundacji Dzieci Niczyje; program warsztatowo-konsultacyjny, kierowany do Rodziców oczekujących na narodziny dziecka, jak i tych mających dzieci w wieku od 1 do 3 lat. Oferta przeznaczona jest dla osób mieszkających w powiecie poznańskim.

ZDROWY MALUCH – RODZICIELSKIE ABC – projekt współfinansowany przez Miasto Poznań, cykl warsztatowo-konsultacyjny, kierowany do Rodziców oczekujących na narodziny dziecka, jak i tych mających dzieci w wieku od 1 do 5 lat. Oferta przeznaczona jest dla osób zameldowanych na terenie Poznania.