„Koziołek Matołek" oparty na tekście Kornela Makuszyńskiego, jest historią o tym, że czasem osiągnięcie celu nie jest tak ważne, jak sama podróż. O tym, że warto zachować dziecięcą ciekawość świata, nawet jeśli na każdym kroku czyhają na nas Czarownice rodem z horroru, Zające okradające podróżnych, producenci filmowi, a nawet neapolitańska mafia…
„Po co ci odmiany? Tak żyj, jak cię Pan Bóg stworzył." – taką radę daje Koziołkowi stary człowiek z Pacanowa. Czy ma rację? Czy bardziej na miano „matołka" zasługuje ten kto nigdy nie opuszcza domu, czy ten kto bez lęku wyrusza w nieznane?
PREMIERA 1 CZERWCA 2011 ROKU O GODZINIE 10:00
Występują: Anna Kózka, Agata Wątróbska, Paweł Domagała, Michał Maliszewski
i Wojciech Solarz.
Reżyseria: Ondrej Spišak
Scenografia: František Liptak
Współpraca dramaturgiczna: Maria Wojtyszko
Choreografia: Anna Iberszer
Spektakl reżyseruje Ondrej Spišak, znany w Polsce z realizacji dramatów Tadeusza Słobodzianka (m.in. "Nasza klasa", „Merlin", „Malambo") oraz spektakli dla dzieci (m.in.: „Robinson Crusoe" D. Defoe, „Podróże Guliwera" J. Siwfta, „Buratino, młodszy brat Pinokia" A. Tołstoja, „Don Kichot" M. Cervantesa).
Dziecięce spektakle przygotowywane przez Spišaka charakteryzują się poczuciem humoru, odwoływaniem do dziecięcej wyobraźni oraz wspólna zabawa aktorów i widzów. Ondrej Spišak kolejny raz pokazał, że pełen fantazji, niezwykle poetycki i bogaty w treści teatr można tworzyć z najprostszych środków. – pisała Emilia Adamiszyn o „Podróżach Guliwera".
Dziennikarze podkreślają, ze Słowak traktuje dziecięcą widownię serio. Spektakl Ondreja Spiśaka to niezwykła opowieść o magicznej sztuce kreacji i metafory adresowana do widzów najmłodszych, którzy (…) doskonale rozumieją zasadę teatralnej umowności, wedle której aktor bez żadnych zbędnych rekwizytów może wcielić się w rolę żaby, patefonu, lustra czy zydla. – pisała Liliana Bardijewska o przedstawieniu „Buratino, młodszy brat Pinokia".
Od lat współtwórcą spektakli Spiśaka jest słowacki scenograf František Liptak. Dla dziecięcej widowni razem przygotowali m.in. „Robinsona Crusoe" D. Defoe, „Podróże Guliwera" J. Swifta, „Wyprawę do wnętrza ziemi′ J. Verne. Liptak wnosi do przedstawień pomysłowe rozwiązania plastyczne. Patrząc na skromną scenografię, trudno uwierzyć, że z tak nikłej teatralnej materii może powstać ciąg obrazów o tak dużej zmienności i mobilności. Swoje funkcje bardzo szybko zmieniają na przykład rekwizyty. Stół jest raz meblem, za moment przeistacza się w szalupę, apo chwili jest już stolicą państwa Liliputów. – pisał Marceli Sulecki o „Podróżach Guliwera".
Najbliższe spektakle: 22 lutego, 01 i 02 marca/szczegóły na stronie: www.teatrnawoli.pl
TEATR NA WOLI
KASPRZAKA 22
BILETY: (22) 632 24 78 ; BILETY@TEATRNAWOLI.PL
oraz eBilet.pl,
Teatr Dramatyczny m. ST. Warszawy, Scena Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego
Wcześniej Teatr Na Woli, od stycznia 2013 sceną im. T.Łomnickiego Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy
Kasa Teatru:
Kasa jest czynna codziennie w godzinach 12:00 - 19:00
oraz w dniu spektaklu na godzinę przed jego rozpoczęciem
Kontakt: …
01-211 Warszawa
22 632 24 78, 663 741 122
bilety@teatrnawoli.pl
http://www.teatrdramatyczny.pl