Weleda
Weleda Baby

Słynny dziecięcy zespół znów na scenie! Uroczyste koncerty z okazji 40-lecia Fasolek

Teatr Palladium
📅 piątek 26.05.2023 do sobota 27.05.2023
Z okazji 40-lecia zespół „Fasolki” wraca na scenę! W dniach 25-27 maja w warszawskim Teatrze Palladium odbędą się koncerty, podczas których fani posłuchają największych hitów „Fasolek”. Nie zabraknie takich przebojów jak: „Szczotka, pasta…”, „Mydło wszystko umyje”, „Każdy ma jakiegoś bzika”, „Witaminki” czy „Bursztynek”. Na scenie pojawią się aktywni członkowie zespołu, jego absolwenci oraz znani aktorzy i muzycy.

Koncerty „Fasolek” to okazja do międzypokoleniowej integracji i sposób na wspólne spędzenie czasu rodziców z dziećmi. Występy to świetna zabawa dla dzieci i powrót do krainy dzieciństwa dla dorosłych. Dzięki jubileuszowi fani muzyki „Fasolek” mają szansę, by wspólnie z artystami zaśpiewać i posłuchać ponadczasowych przebojów, które bawiły i uczyły wiele pokoleń Polaków.

Wśród dzisiejszych 40-latków niewielu jest tych, którzy nie pamiętają telewizyjnego Tik-Taka. Program bawił polskie dzieci, przez ponad 15 lat. W tym czasie występowali w nim Pan Tik-Tak Krzyś, Ciotka Klotka i Fasolki – zespół, który stworzył wiele, po latach jak się okazało, kultowych piosenek takich jak: „Szczotka, pasta…”, „Mydło wszystko umyje”, „Każdy ma jakiegoś bzika”, „Witaminki” oraz „Bursztynek”. Te i wiele innych przebojów w wykonaniu dzisiejszych i tych dawnych Fasolek oraz ich telewizyjnych rodziców pokażemy na koncertach z okazji 40-lecia zespołu – mówi Ewa Chotomska, założycielka i autorka tekstów piosenek Fasolek.

„Fasolki” powstały w 1983 roku dla potrzeb Telewizji Polskiej i od tamtej pory nieprzerwanie koncertują, nagrywają płyty i goszczą na ekranach telewizorów, a od kilkunastu lat także komputerów i smartfonów. Założycielami zespołu są: Ewa Chotomska – niezapomniana Ciotka Klotka z kultowego już Tik-Taka, Andrzej Marek Grabowski – Profesor Ciekawski i Krzysztof Marzec, uwielbiany przez dzieci Krzyś – Pan Tik-Tak.

Mimo wielu lat obecności na scenie „Fasolki” nie zwalniają tempa i nie boją się muzycznych eksperymentów. W 2021 r. zespół wziął udział w projekcie rapera Wojtka Sokoła i nagrał z nim utwór „Jak urosnę”. Rok później „Fasolki” zagrały z Sokołem na największych hip-hopowych festiwalach w Polsce, a także na koncercie okazji 25-lecia działalności muzycznej rapera. Singiel „Jak urosnę” otrzymał w grudniu 2022 r. status złotej płyty.

W repertuarze „Fasolek” znajduje się ponad 500 utworów napisanych przez cenionych autorów, takich jak: Ewa Chotomska, Andrzej M. Grabowski, Krzysztof Marzec, Jarosław Kukulski, Adam Skorupka, Wanda Chotomska, Teresa Niewiarowska. Do najbardziej znanych piosenek zespołu należą: „Szczotka, pasta…”, „Mydło wszystko umyje”, „Każdy ma jakiegoś bzika”, „Witaminki” oraz „Bursztynek”.

Jubileuszowe koncerty „Fasolek” odbędą się w Teatrze Palladium przy ul. Złotej 9 w Warszawie w dniach 25 -27 maja 2023. W koncertach udział wezmą zarówno obecni członkowie zespołu jak i jego absolwenci. Wśród nich są osoby, aktorzy i muzycy m.in. Joanna Jabłczyńska czy Grzegorz Hardej. Rozbawionej ponad stuosobowej grupie na scenie towarzyszyć będą Ciotka Klotka, Krzyś Tik-Tak i Profesor Ciekawski.

Jubileusz 40. rocznicy działalności zespołu „Fasolki” honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Rafał Trzaskowski.

Bilety na jubileuszowe koncerty można nabyć w kasie Teatru Palladium, na stronie internetowej teatru https://palladium.pl/pl/ oraz w serwisie eBilet https://www.ebilet.pl/rodzina/pozostale/fasolki

***
Zespół „Fasolki” powstał w 1983 roku i nieprzerwanie koncertuje, nagrywa kolejne płyty, gości na ekranach telewizorów. Założycielami zespołu są: Ewa Chotomska – niezapomniana Ciotka Klotka z kultowego już Tik-Taka, Andrzej Marek Grabowski – Profesor Ciekawski i Krzysztof Marzec, uwielbiany przez dzieci Krzyś – Pan Tik-Tak.
***
W 2018 roku, podczas koncertu z okazji 35-lecia, zespół FASOLKI został wyróżniony Odznaką Honorową Zasłużonego dla Warszawy.