Śląskie Wesołe Miasteczko świętuje ze swoimi Fanami Dzień Dziecka

📅 sobota 28.05.2016 do środa 01.06.2016
ślaskie miasteczko
Gdzie się bawi Bartek i Lizzy?

28 maja ŚWM zaprasza wszystkich na piknik rodzinny w ramach Dnia Rodziny. Impreza będzie okraszona wieloma atrakcjami takimi jak: Zakręcone Balonowe Zoo, popisy szczudlarzy, pokazy baniek mydlanych a także piniata czyli, według hiszpańskiej tradycji, zabawa polegająca na strąceniu specjalnie przygotowanej kuli wypełnionej kolorowymi i pysznymi smakołykami. Właściciel chorzowskiego miasteczka – spółka Tatry Mountain Resorts – przygotowała również rodzinną grę terenową pt. „Gdzie się bawi Bartek i Lizzy?”

Na czym ona polega?

Każdy gość Śląskiego Wesołego Miasteczka dostaje wraz z biletem wstępu kartę poszukiwacza z pięcioma polami do wypełnienia. Należy do niej wpisać nazwę atrakcji, na której „poszukiwacze” znajdą naklejkę Lizzy lub Bartka. Naklejki będą się znajdowały na operatorniach urządzeń rodzinnych – niebieskich i dziecięcych – różowych. 28 maja gra potrwa od rana do godz. 15.00 a 1 czerwca od otwarcia do godz. 17.00. – tłumaczy Beata Markiewicz Brand Manager w Śląskim Wesołym Miasteczku.

Wszyscy uczestnicy zabawy, którzy oddadzą animatorkom uzupełnioną kartę poszukiwacza wezmą udział w losowaniu nagród w postaci biletów rodzinnych do multimedialnego Centrum Górskiego „Korona Ziemi” w Zawoi. Losowanie biletów odbędzie się 28 maja o godzinie 15:30, a 1 czerwca – o godz. 17:30 w strefie animacji na scenie.

Zabawa w RURA Parku

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Ponadto 1 czerwca ŚWM przygotowało „Łakoć niespodziankę” – każde dziecko do 12 roku życia otrzyma kupon wraz z biletem wstępu, który będzie można, po wypełnieniu danymi, wymienić w budce  „Ice Dream” na watę cukrową lub popcorn.

– W dniu 1 czerwca na najmłodszych gości czeka jeszcze jedna atrakcja – i jednocześnie nowość chorzowskiego lunaparku – tego dnia otwarty zostanie RURA Park, ,  czyli wielkiego parku rur dla dzieci, dostępnego w cenie biletu wstępu na teren ŚWM. Warto podkreślić, że jest  to jedno z największych tego typu urządzeń w Polsce. RURA Park to sala zabaw o powierzchni 245 m2, wyłożona specjalną nawierzchnią przeznaczoną do zabaw dla dzieci, jest wyposażona w  urządzenia dla dzieci w wieku 3-12 lat. W sali można znaleźć m.in.: tubowe rury,  zjeżdżanie  w sumie ok. 50 m) basen z piłeczkami, czy  wieże do wspinania i ruchome kapsuły (atrakcje typu „małpi gaj”). Rura park to świetna alternatywa na niepogodę, można z niej skorzystać przez wszystkie dni kapryśnego lata. – zapewnia Beata Markiewicz z TMR.

Zobacz więcej na: www.wesole-miasteczko.pl