Śląskie Towarzystwo Muzyczne zaprasza na

Śląskie Towarzystwo Muzyczne zaprasza na

Sobota, 22 maja, godz. 11.00,
Sala koncertowa Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, ul.Korfantego 34

(po koncercie w Bytomiu zapraszamy do udziału w warsztatach artystycznych)

Niedziela, 30 maja, godz. 16.00
Chorzowskie Centrum Kultury, ul.Sienkiewicza 3

bilety w cenie 5 zł

===========

"TIBIARUM SCHOLARES"

Zespół Muzyki Dawnej "Tibiarum Scholares" powstał w 1993 roku w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Pniowie z inicjatywy Pani Ireny Ewertowskiej-Mener pod nazwą "Rezonansik".

W 1995 roku patronat nad zespołem objął M-GOK w Toszku.

W repertuarze znajdują się głównie utwory renesansowe instrumentalne i insrumentalno- wokalne, wykonywane w kilku językach, m. in. łacińskim, polskim, włoskim, niemieckim i francuskim.

W zespole wystepują dzieci, które doskonalą swoje umiejętności w zakresie gry na fletach, emisji głosu, dykcji i ruchu scenicznego.

Na swoim koncie "Tibiarum Scholares" ma liczne sukcesy. Jest laureatem festiwali i konkursów o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim.
Jest zdobywcą:

* II mejsca na Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie,
* I miejsca na Festiwalu Pieśni i Piosenki Obcojęzycznej w Knurowie,
* I miejsca na Wojewódzkim Festiwalu Młodzieży Szkolnej w Katowicach,
* I miejsca podczas Prezentacji Artystycznych w Gliwicach/Knurowie,
* I miejsca na Festiwalu Piosenki Niemieckiej w Pławniowicach,
* I miejsca na Wojewódzkim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Wielowsi.

Na swym koncie zespół ma liczne nagrody m.in.: nagrodę Ministra Edukacji Narodowej, Prezydenta Miasta Gliwice oraz nagrodę Starosty Świętokrzyskiego.

Brał udział w imprezach środowiskowych oraz o zasięgu ogólnopolskim m. in.: Międzynarodowych Spotkaniach z Muzyką Dawną w Świerardowie – Zdroju, Ogólnopolskich Młodzieżowych Spotkaniach z Muzyką Dawną w Starachowicach, Polkowicach, Bierzowniku i Żywcu.

Zespół koncertował w Niemczech, Czechach, na Węgrzech oraz we Włoszech w ramach Światowych Dni Młodzieży.

Nagrywał programy dla TVP 1, dla TVP Katowice oraz Polskiego Radia. Wystąpił w programie "Muzyczna skakanka" oraz "Ziarno".

{{moduly ntltresc}}