Lev Stern jest polsko-izraelskim architektem i malarzem. Jego malarstwo wyróżnia niezwykła dekoracyjność i elegancja. Obrazy malowane są złotem i czernią, a ich naczelnym motywem jest złoty kwadrat lub prostokąt ujęty w bogato rzeźbione ramy. Wystawa Lva Sterna stała się inspiracją dla cyklu warsztatów, na które zapraszamy podczas ferii zimowych. Podczas zajęć zastanowimy się wspólnie nad pojęciem skarbów, złota i dzieł sztuki, a także postaramy się zrobić własne, nie koniecznie złote skarby.
1. W BLASKU ZŁOTA
Termin: 16.02.2023, godzina 11:00
Wiek uczestników i uczestniczek: 6-12
Czas trwania: 90 minut
Dostępność: niepełnosprawność ruchowa, intelektualna
Złoto – trudno znaleźć bardziej ceniony na przestrzeni wieków kruszec. Wykonywano z niego królewskie insygnia, zdobiono nim ołtarze i pokrywano kopuły świątyń. Na zajęciach zastanowimy nad jego wartością materialną i symboliczną, poszukamy też skojarzeń i zwrotów ze słowem „złoto”. Spróbujemy też odpowiedzieć na pytanie czy „El Dorado” zawsze musi być złote. Spotkanie zakończy warsztat architektoniczny.
Prowadzenie: Agnieszka Gola
2. SKARBOTWÓRCY
Termin: 21.02.2023, godzina 11:00
Wiek uczestników i uczestniczek: 6-12
Czas trwania: 90 minut
Dostępność: niepełnosprawność ruchowa, intelektualna
Co to znaczy, że jakaś rzecz ma wartość? Czy dla każdej i każdego z nas to słowo znaczy to samo? Co jest więcej warte: rzecz stara, rzecz posiadająca historię czy rzecz ze złota? A może wartościowe jest tylko to, czego nie widać? Wraz z uczestnikami i uczestniczkami spróbujemy odpowiedzieć na te pytania odwiedzając wystawę Lva Sterna oraz stałą prezentację architektonicznego rzemiosła artystycznego. W części warsztatowej spróbujemy nadać wartość na pozór niewiele wartym przedmiotom.
Prowadzenie: Patrycja Mazurek
2. W RAMIE CZY BEZ RAMY?
Termin: 23.02.2022, godzina 11:00
Wiek uczestników i uczestniczek: 6-12
Czas trwania: 90 minut
Dostępność: niepełnosprawność ruchowa, intelektualna
W ramach naszych zajęć przyjrzymy się historii niezwykłej relacji obrazu z ramą. Czy te dwa elementy faktycznie są nierozłączne? Odpowiedzi na to pytanie będziemy szukać przyglądając się muzealnym skarbom, a także twórczości Lva Sterna prezentowanej na wystawie „Architektura czasu”. W części warsztatowej każdy uczestnik/czka będzie miał/a okazję zmienić swoje dzieło w pełnoprawne dzieło sztuki będące pierwszym eksponatem prywatnego, domowego muzeum.
Prowadzenie: Michał Chadera
Informacje szczegółowe:
Wiek uczestników i uczestniczek: 6-12 lat
Typ wydarzenia: warsztaty rodzinne
Czas trwania: ok. 90 minut
Koszt zajęć: 10 zł od dziecka (opiekunowie wchodzą bezpłatnie). Bilet na warsztaty upoważnia dziecko i opiekuna do zwiedzania Muzeum Architektury w dniu zakupu biletu,
w godzinach pracy muzeum. zarówno przez dziecko, jak i przez opiekuna.
Zapisy: mailowo na adres: edukacja@ma.wroc.pl
Opiekun musi pozostać wraz z dzieckiem przez cały czas trwania zajęć.
Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o mailowe potwierdzenie przybycia na maksymalnie dzień przed zajęciami do godziny 15:00 oraz o informację w razie rezygnacji, aby osoby z listy rezerwowej mogły skorzystać.