Sekretne życie ziemniaka – warsztaty ogrodniczo-kulinarne dla rodzin

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie Stanisława Kostki Potockiego 10/16
📅 niedziela 07.10.2018
50 zł – bilet zwykły, 15 zł – bilet ulgowy
Sekretne życie ziemniaka - warsztaty ogrodniczo-kulinarne dla rodzin

Był stałym bywalcem dawnych uczt – zapraszano go na wytworne przyjęcia królewskie, ale nie gardził też zwykłymi obiadami na wsi. Ziemniak – nie taki zwykły, jak bywa postrzegany. Poznajcie dyskretny urok ziemniaka i jego cykl życia podczas rodzinnych warsztatów ogrodniczo-kulinarnych w Muzeum Pałacu w Wilanowie.

Zapraszamy na cykl warsztatów ogrodniczo-kulinarnych poświęconych ziemniakom. Na każdym spotkaniu wybierzemy się do ogrodu i wykonamy sezonowe prace związane z uprawą ziemniaków. Następnie udamy się do wilanowskiej kuchni, w której przygotujemy potrawy ziemniaczane, korzystając z regionalnych i historycznych przepisów. Można wziąć udział w całym cyklu lub w wybranych warsztatach.

HARMONOGRAM

13 maja | Niemłody sadzeniak

Posadzimy ziemniaki na grządkach króla Jana III. Dowiemy się, jak wygląda produkcja ziemniaków w Polsce. Przygotujemy regionalne potrawy ze „starych” ziemniaków.

10 czerwca | Kwiat ziemniaka

Opowiemy o kwitnących ziemniakach i ich przybyciu do Europy. Dowiemy się, dlaczego królowa Marysieńka nosiła we włosach ziemniaczane kwiaty. Przygotujemy sałatkę z ziemniaków i jadalnych kwiatów.

9 września | Bulwa bulwie nierówna

Zajrzymy pod ziemię, żeby zobaczyć, jakie sekrety kryje tam ziemniak. W części kulinarnej ugotujemy zebrane w ogrodzie bulwy.

7 października | Wykopki

Udamy się do ogrodu, żeby wykopać uprawiane przez ostatnie miesiące ziemniaki. Podczas warsztatów kulinarny, korzystając z przepisów historycznych i regionalnych, przygotujemy pyry z gzikiem.

ODBIORCY: rodziny z dziećmi w wieku powyżej 7 lat

MIEJSCE: Villa Intrata, ul. Stanisława Kostki Potockiego 23