Królik i Misia

Atrakcje rodzinne:

Sobota 17 września

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa Oddział Dzieje Nowej Huty
– 12.00–13.30 – zajecia dla najmłodszych "O Nowej to Hucie piosenka – Krzysztoforek w Nowej Hucie"
– Cały dzien – gra miejska przygotowana wspólnie z harcerzami z Nowej Huty.

Klub Kombinator os. Szkolne 25
– 15:00-22:00, Strefa Chilloutu – impreza muzyczno-kulturalna w niespiesznej atmosferze relaksu: koce na trawie, kawa na kocach, przekaski, darmowe wi-fi. Ciekawe gry: boules, twister, piłkarzyki, zośka; nowohuckie klimaty: LogIn Nowa Huta, czyli wirtualna NHPedia.pl w Realu, performance Jacka, fotografia Twarzy, nowohucka scena od szatni, t-shirty, wlepy i inne gadżety.

Nowohucka Biblioteka Publiczna
W godzinach od 8.00 – 14.00 beda otwarte wszystkie placówki NhBP.
Filia nr 4 na os. Zgody 7 godz. 10.00 i 12.00 „Czytamy słuchajac” – prezentacja programu udzwiekowiajacego HAL, Czytanka oraz Oddziału Książki Mówionej.
Filia nr 5 na os. Zgody 7, zapisy na zajęcia – tel. 642-16-43: godz. 10.00 i godz. 12.00 – Warsztaty orgiami dla dzieci i opiekunów prowadzone przez instruktorów Polskiego Centrum Origami p. Krystyne i Wojciecha Burczyków – ilosc miejsc ograniczona

Niedziela 18 września:

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa Oddział Dzieje Nowej Huty (os. Słoneczne 16)

Muzeum PRL-u Krakowski Oddział MHP
10.00–13.00 – poranek z peerelowskimi bajkami – projekcja bajek dla dzieci z prawdziwego peerelowskiego rzutnika na slajdy. W programie m.in. "O misiu Fafeluszku i pszczole w jego uszku"

Młodzieżowy Dom Kultury FORT 49 "Krzesławice” (os. Na Stoku 27b)
10.00–12.00, 13.00–15.00 – turniej rodzinny połaczony z odkrywanie skarbów przeszłosci: szyfr Enigmy, rzemiosła różne "sporty dziwne".

Klub Kombinator os. Szkolne 25

Klub Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków – Nowa Huta (ul. Wankowicza 17)
11.00–16.30 – "Zapraszamy do szkoły Jana Matejki" – zajecia plastyczne dla dzieci:
Dodatkowo: Monidło ze Stanczykiem – możliwość zrobienia sobie zdjecia.

Pełen program  atrakcji "Zajrzyj do Huty"