Królik i Misia

Rodzinna gra miejska

📅 niedziela 03.06.2012
Rodzinna gra miejska

Gra „Spacer imć Pana Rocha do Króla Jegomości" wiąże się tematycznie z okresem I RP. W zabawie mogą brać osoby w różnym wieku. Gra zaczyna się w siedzibie Muzeum Historii Polski a kończy na Zamku Królewskim, gdzie czynna jest wielka wystawa przygotowana przez MHP„Pod wspólnym niebem…".

Gra zaczyna się wtedy, gdy szlachcic Roch przyjeżdża do Warszawy, by wziąć udział w elekcji króla. Czy dokona właściwego wyboru? Czy miasto mu się spodoba? Spróbujemy znaleźć odpowiedzi na pytania, podążając śladami szlachcica Rocha i jego potomków. Dzięki nim odkryjemy dawną Warszawę wieku XVII i XVIII. Zobaczymy, jak miasto wtedy wyglądało, jak funkcjonowało, a wreszcie spróbujemy odnaleźć ślady tamtej stolicy wokół nas.

Gra będzie pełna niespodzianek, każdy znajdzie coś dla siebie. Dla najmłodszych MHP przygotowało atrakcje specjalne. Wszyscy uczestnicy gry, po dojściu na metę, otrzymają nagrodę w postaci bezpłatnego zwiedzania wystawy.