Jadzia Pętelka

Restauracja dla Dzieci w Poznaniu

📅 poniedziałek 29.10.2012 do środa 31.10.2012
Restauracja dla Dzieci w Poznaniu

W pierwszych dniach jesieni restauracja Concordia Taste znajdująca się w Concordia Design – centrum innowacji, designu i kreatywności w Poznaniu (ul.Zwierzyniecka 3) zaskoczy stałych bywalców i skusi tych, którzy tutaj jeszcze nie dotarli.

Restauracja zmieniła aranżację – charakter wnętrzu nadają dobrze zaprojektowane meble i zastawa, ale prawdziwą metamorfozą jest autorskie menu oparte na sezonowości i świeżości produktów z regionu Wielkopolski przygotowane przez nowego szefa kuchni, mistrza kulinariów Tomasza Purola.

Wnętrze restauracji stało się bardziej „udomowione", a wraz z nim miejsce zabaw dla dzieci zyskało jeszcze większą przestrzeń. Pojawiły się domki, bujaki, dobrze zaprojektowane książki i inne atrakcje służące ciekawemu spędzaniu czasu. Rozrywki będą się tutaj nieustannie zmieniać – raz plac zabaw stanie się piaskownicą, innym razem boiskiem. Będą organizowane także specjalne animacje rozwijające kreatywność dzieci, a spędzając czas z dziećmi w Concordia Design w weekend prawie zawsze na ciekawy program warsztatów lub spektakle teatralne.

Niedziela z w restauracji Concordia Taste to dzień dla rodziny – obiady ze specjalnym dziecięcym menu opartym na zdrowych składnikach – rybach, mięsie i mnóstwie warzyw (zakazane są dania fast food np.: chipsy, nuggetsy). Będzie okazja, by przypomnieć sobie i dzieciom smaki zapomnianych warzyw kuchni polskiej posiadające dużo wartości odżywczych jak pasternak czy jarmuż. Rodzice najmłodszych dzieci docenią także funkcjonalność wnętrza – dostępność przewijaka czy krzesełek dla małych gości.

O Concordia Design – centrum innowacji, designu i kreatywności:
Jesteśmy platformą współpracy różnych środowisk twórczych – projektantów, biznesu oraz ekspertów z obszaru design & business innovation z Polski i Europy. Specjalizujemy się m.in. w prowadzeniu działalności edukacyjnej w obszarach: innowacja & kreatywność, design management, nowoczesne metody marketingowe, rozwój osobisty, HR. Jesteśmy w ścisłej czołówce instytucji wdrażających nowoczesne metodologie warsztatów w Polsce. Prowadzą je dla nas wybitni praktycy z wykorzystaniem metod interaktywnych. Prowadzimy także działalność konsultingową obejmującą innowacyjne usługi dla biznesu: badania, tworzenie strategii, projektowanie, których celem jest opracowanie i wdrożenie innowacji.

Jesteśmy inkubatorem młodych firm z różnych obszarów projektowania (np.: grafiki, komunikacji, badań, innowacyjnych produktów dla firm, doradztwa w obszarze strategii). CoOffice kumuluje w jednym miejscu potencjał sektorów kreatywnych Wielkopolski.

Jesteśmy nowoczesnym centrum wystawienniczo-konferencyjnym. Concordia Design posiada unikalne wnętrza i infrastrukturę do organizacji konferencji i szkoleń, premier produktów, eventów, wystaw. Tutaj funkcjonuje restauracja Concordia Taste.
Realizujemy innowacyjny program edukacyjny dla dzieci – Concordia Kids. To cykl warsztatów, zajęć stymulujący kreatywność, rozwijający umiejętności manualne, łączący w nowy sposób naukę z zabawą. Organizujemy warsztaty dla dzieci, rodziców oraz warsztaty rodzinne. Współpracujemy z pedagogami, psychologami, artystami i doświadczonymi animatorami, którzy kochają pracę z dziećmi. Teraz nasze warsztaty organizujemy także w innych miastach Polski.

Realizujemy projekty międzynarodowe w obszarze designu i innowacji np.: "Design Innovation & Exchange Programme | Berlin Wielkopolska 2011-2012"- dwuletni projekt mający na celu budowanie relacji pomiędzy projektantami z Berlina i biznesem Wielkopolski. Wspomaga rozwój współpracy pomiędzy projektantami i przemysłem.

Na terenie Concordia Design działa Restauracja Concordia Taste z autorskim menu mistrza kuchni Tomasza Purola. Nowością są tematyczne kolacje degustacyjne, niedzielne spotkania rodzinne oraz koncept Designu na Wynos, gdzie można zakupić dobrze zaprojektowane przedmioty do kuchni, które wcześniej spodobały nam się podczas lunchu.

Concordia Design
ul. Zwierzyniecka 3