FMH mobile

1-22 grudnia 2010
Rekrutacja na Uniwersytet Dziecięcy przy AHE w Łodzi

Portal Miasto Dzieci.pl ma przyjemność patronować Uniwersytetowi Dziecięcemu –
więcej szczegółów na stronie wydarzenia.

Już od 1 grudnia rozpoczyna się rekrutacja na Uniwersytet Dziecięcy przy Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi. Zajęcia dla najmłodszych żaków ruszą od stycznia 2011 r. W programie znajdą się m.in. zagadnienia z chemii, fizyki, psychologii. Dzieci będą mogły dowiedzieć się, jak powstaje tęcza, co to znaczy być tolerancyjnym dla innych czy jak zrobić dzieło sztuki z makulatury.

Opracowany harmonogram zajęć obejmuje wszechstronne kierunki. Jego celem jest zapoznanie dzieci z różnorodnymi dziedzinami nauki i kultury, pobudzanie ich naturalnej ciekawości oraz inspirowanie do poznawania i rozwijania własnych zainteresowań i talentów.

Zaprezentowane wykłady mają pomóc odpowiedzieć dzieciom na pytania otaczającego je świata, a warsztaty zakładają holistyczny rozwój dziecka. Działania artystyczne i trening twórczości uaktywnią sfery nie tylko plastyczne, ale również intelektualne, emocjonalne i ruchowe, pobudzające dziecięcą wyobraźnię i wrażliwość.

Dodatkowo będzie można zapisać dziecko na taniec i lektorat z języka angielskiego.

Program skierowany jest do dzieci w wieku 6 – 8 lat. Zajęcia prowadzone będą przez akademickich wykładowców oraz trenerów i będą trwały jeden semestr. Na początek odbędzie się 7 spotkań, w jedną sobotę w miesiącu.

Rekrutacja będzie trwać do 22 grudnia 2010. Na małych studentów czeka 100 miejsc.
Liczy się kolejność zgłoszeń!

Podczas pierwszego spotkania 8 stycznia 2011 o godzinie 9.00 odbędzie się uroczyste otwarcie Uniwersytetu Dziecięcego, podczas którego studenci otrzymają legitymacje Małego Żaka.

Opłata za program podstawowy, w ramach którego słuchacz może uczestniczyć w wykładach i warsztatach

Dodatkowe opłaty semestralne:
– Taniec 45,00 zł
– Lektorat z języka angielskiego 45,00 zł.

Rekrutacja w pokoju H108
w budynku przy ul. Rewolucji 1905 r. nr 52
pon. -pt.,
godz.: 8.00-16.00