Przywitaj jesień na Podzamczu! Szczecin

📅 sobota 27.09.2014 do niedziela 28.09.2014
Przywitaj jesień na Podzamczu! Szczecin

Wydarzenie, ze sceny ustawionej na Rynku Siennym (co stanowi sytuację bezprecedensową), poprowadzą cenieni aktorzy z Teatru Polskiego.

Radosne święto dla każdego

Ponieważ pożegnanie lata wiąże się z nostalgią i smutkiem, które są nierozłączne z zakończeniem najcieplejszej (i dla wielu najprzyjemniejszej) pory roku, Podzamcze.org postanowiło zadziałać odwrotnie – powitać równie piękną jesień, do której wiele osób pała szczególnym sentymentem. „Powitanie Jesieni na Podzamczu z Targiem Rybnym" jest radosnym świętem, podczas którego nie zabraknie animacji dla dzieci, gier i zabaw dla całych rodzin, edukacji warsztatowej oraz pysznych akcentów w postaci warsztatów kulinarnych oraz specjalnej oferty gastronomicznej.

Zapraszamy całe rodziny do udziału w zabawach i warsztatach

Podczas wydarzenia odbędzie się wiele atrakcji i konkursów dla rodzin z dziećmi. Wyszkoleni animatorzy, artyści i kuglarze poprowadzą szereg zabaw dla najmłodszych. Zabawy z chustą klanzy, żonglerka, malowanie twarzy i szczudlarze, to tylko niektóre z podzamczowych propozycji harców.

Z kolei dzięki współpracy ze stowarzyszeniem Mediadizajn każdy, kto przyjdzie i pochwali się swoim talentem lub opowie ciekawą historię, otrzyma dynię z tegorocznych zbiorów. Ponadto w ramach spotkania „Dzieci projektują Podzamcze w Szczecinie", uczestnicy zastanowią się czym jest przestrzeń publiczna; jakie funkcje powinna spełniać oraz jakie kreować doznania i doświadczenia. Dzieci zaproponują i zaprojektują swoje rozwiązania, które otworzą i uatrakcyjnią Podzamcze. Warsztat realizowany będzie w dwóch etapach: poznawanie i projektowanie, w wyniku czego powstanie prototyp Podzamcza. Warsztat, który poprowadzą dr Magda Małachowska i dr Monika Tomczyk, potrwa dwie godziny, zapisy dostępne są na stronie Szczecińskiego Inkubatora Kultury (http://inkubatorkultury.szczecin.pl/). Liczba miejsc ograniczona.

Świeże ryby na szczecińskim Starym Mieście

Ponadto jednym z najważniejszych elementów wydarzenia będzie specjalnie zorganizowany Targ Rybny, na którym będzie można zakupić szereg gatunków świeżych ryb. Nie trzeba  chyba przypominać ile razy kwestia zakupu świeżych ryb w okolicach historycznego targu rybnego była poruszana w mediach, Internecie czy w prywatnych rozmowach szczecinian. W organizatorach „Powitania Jesieni…" żyje silne pragnienie, aby na parę dni trwania wydarzenia przemienić Podzamcze w miejsce tętniące życiem oraz odwołujące się do tradycji rybołówstwa.

Lokalny wymiar historii

Na scenie, obok wątków kulinarnych i artystycznych, pojawią się także tematy związane z historią miasta oraz jego marynistycznymi tradycjami. W związku z tym zaproszono ciekawych gości, którzy podzielą się swoją wiedzą na temat historii Rynku Siennego, jak i całego Podzamcza oraz zwyczajów rybołówczych i spożywania darów morza.

Po raz kolejny, dzięki współpracy z Muzeum Narodowym w Szczecinie, umożliwimy zwiedzanie za darmo Muzeum Historii Szczecina (mieszczącego się w Ratuszu Staromiejskim). Na terenie Muzeum również będzie można zakupić specjalną odzież – „koszulkowe inspiracje" – wyprodukowaną specjalnie na tę okazję, nawiązującą do historii Szczecina oraz Targu Rybnego. Ponadto w niedzielny wieczór wyświetlona zostanie na wielkim ekranie projekcja archiwalnego, 8 minutowego filmu, który do tej pory stanowi rarytas w kolekcji Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Młoda Nuta i muzyka DJ′ska zabrzmią na Podzamczu

W sobotę, od godziny 18:00, zagrają laureaci przeglądu Młoda Nuta. Zaprezentują się artyści, którzy już zdążyli świętować swoje pierwsze sukcesy i stali się rozpoznawalni na lokalnym rynku muzycznym. Po zespołach, około godziny 20:00, imprezę pod gołym niebem poprowadzi DJ. Potańcówka na Rynku Siennym potrwa do 22:00, a wszystkich chętnych do dalszej zabawy zapraszamy na afterparty w klubie Mały Amsterdam (ulica Osiek).

Artyści Młodej Nuty:

D.e.k.o – czyli Andrzej „Deko" Junkiert – raper, wokalista i producent muzyczny. Jego numery przepełnione są pozytywną i szczerą energią, którą D.e.k.o stara się przekazywać swoim odbiorcom na każdym koncercie.

January – zespół grający mieszankę gatunków pop-rock (przeważnie w akustycznym wydaniu). Skład zespołu to młodzi ludzie pochodzący ze Stargardu, Szczecina i Gryfina.

State In Air to rockowy zespół ze Szczecina. Mocne brzmienie, niebanalny klimat oraz młodzieńcza fantazja – to tym członkowie chcą się wyróżniać. Dzięki temu też chcą zaistnieć w świadomości jak największej liczby ludzi. Co, jak obiecują, się niedługo stanie.

Kartman – szczeciński raper, muzyk i producent, który coraz śmielej poczyna sobie na scenie hip-hopowej. Warstwa muzyczna jego twórczości, której tworzeniem Kartman zajmuje się samodzielnie, to zgrabna mieszanka trip-hopu, jazzu i swingu oparta na bardzo oszczędnym korzystaniu z pomocy sampli. Artysta, który często podkreśla, że chce, aby jego twórczość była jak najbardziej „własna", nie boi się eksperymentów.

27-28 września 2014 (sobota i niedziela)

Rynek Sienny, Podzamcze, Szczecin

Harmonogram (szczegółowy dostępny na stronie Podzamcze.org)

27 września 2014