Przewodniki dla Dzieci w Poznaniu

📅 piątek 13.04.2012 do piątek 31.08.2012
Przewodniki dla Dzieci w Poznaniu

N i e ,  n i e   u c i e k a j c i e   j e s z c z e !  To nie jest kolejna nudna lekcja historii… Obiecuję, że będziecie się doskonale bawić! Przecież podróż w czasie to fantastyczna przygoda! Tym bardziej, kiedy w przeszłość przenosi tak niezwykły pojazd, jakim jest  REX AMBULANS. W środku siedzą już prawdziwi cesarze, królowie, książęta, księżniczki i inne osobistości. Lecz nie martwcie się, starczy miejsca dla wszystkich, również dla was! Co ja mówię – PRZEDE WSZYSTKIM DLA WAS! Zapnijcie pasy i ruszamy!"
Eliza Piotrowska, autorka miniprzewodników

Miniprzewodniki autorstwa Elizy Piotrowskiej pozwolą dzieciom poznać zabytki Poznania, jak również związane z nimi  postaci historyczne. Zabawne rysunki i wierszyki oraz liczne zagadki to gwarancja dobrej zabawy z historią miasta w tle.

Seria miniprzewodników obejmuje:

"Ostrów Tumski w Poznaniu"
"Przeprawimy się przez Wartę, jeśli chcecie płyńcie z nami, czeka na nas Ostrów Tumski ze swoimi atrakcjami!"
Odkryj Ostrów Tumski z najnowszym miniprzewodnikiem Elizy Piotrowskiej! A w nim: ciekawostki, zagadki, rebusy i wyjątkowa gra planszowa!

"Poznaj Trakt Królewsko-Cesarski"
Specjalny pojazd – Rex Ambulans – zabierze dzieci na wycieczkę po Poznaniu trasą Traktu Królewsko-Cesarskiego. Po drodze spotkają królów, cesarzy i inne postaci z przeszłości miasta, jak również poznają główne poznańskie zabytki.

"Stare Miasto"
Mini-przewodnik "Stare Miasto" zabierze dzieci w przechadzkę po Starym Rynku i okolicach. Jak dawniej wyglądało miasto? Co się działo na rynku? Kto zbudował ratusz, a kto stał pod pręgierzem? Wierszyki i rysunki zawarte w książeczce wyjaśnią wiele zagadek związanych z tą częścią Poznania.

"Dawna Dzielnica Zamkowa"
Mini-przewodnik poprowadzi nas przez sto lat historii Dzielnicy Zamkowej. Zwiedzimy dawną twierdzę Poznań, poznamy historię majestatycznych budynków zdobiących dziś to miejsce. Oraz poszukamy bajkowych postaci, które skryły sie w tutejszych zakamarkach.

Miniprzewodniki można kupić w Poznaniu w następujących miejscach:
Centrum Informacji Turystycznej (Stary Rynek 59/60)
Centrum Informacji Miejskiej i Salon Posnania (ul. Ratajczaka 44)
Muzeum Archidiecezjalne (ul. Lubrańskiego 1)
Muzeum Archeologiczne (ul. Wodna 27)
Muzeum Narodowe i jego Oddziały
Księgarnia Powszechna (Stary Rynek 63)
Księgarnia Arsenał (Stary Rynek 6, ul. Dąbrowskiego 7)
Cafe Misja (ul. Gołebia 1)
Kino Malta (ul. Rybaki 6A)

Istnieje możliwość zamówienia większej ilości miniprzewodników (np. dla klasy szkolnej) bezpośrednio u wydawcy– Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT. W takim przypadku przy zamówieniu powyżej 25 sztuk udzielany jest 10% rabat.

Zamówienia składać można:
* telefonicznie, dzwoniąc pod numer: 0-61 279-70-20
* mailowo, przesyłając wiadomość na adres: centrum@trakt.poznan.pl

Zamówienie można odebrać osobiście w siedzibie Centrum; w przypadku wysyłki, jej koszty pokrywa odbiorca.
Szczegóły oferty wydawniczej CTK TRAKT znajdują się na stronie: www.poznan.pl/trakt

Miniprzewodniki po Poznaniu
Tekst i ilustracje: Eliza Piotrowska