PRZEPRASZAM! Tworzę się. Szczecin

📅 sobota 10.08.2013
PRZEPRASZAM! Tworzę się. Szczecin

WARSZTATY I SPOTKANIA DLA DOROSŁYCH

Spotkanie z Joanną Rajkowską, ambasadorką kampanii "Przepraszam! Tworzę się."
02.08.2013 r. godz. 17.00-18.00, 13 muz, pl. Żołnierza Polskiego 2

"Dobry początek – zacznij od zabawy" warsztaty dla opiekunów z dziećmi 2,5-5 lat
10.08.2013 r. godz. 10.30-12.00, 13 muz, pl. Żołnierza Polskiego 2

Warsztaty dla rodziców i opiekunów małych dzieci wykorzystujące elementy ruchu rozwijającego. Cechą charakterystyczną tej metody jest rozwijanie poprzez ruch świadomości własnego ciała oraz doświadczanie przestrzeni. Uczestnicy dowiedzą się jak poprzez wspólną zabawę wspomagać rozwój swojego dziecka. Warsztaty obejmować będą część praktyczną i teoretyczną.
Prowadzenie: Paulina Kłaczyńska, pedagog wczesnoszkolny, oligofrenopedagog, terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Od 4 lat związana z Krajowym Towarzystwem Autyzmu – prowadzi terapię grupową i indywidualną dzieci i młodzieży.

"Uwaga, tworzę się!" – prelekcja połączona z dyskusją
10.08.2013 r. godz. 12.30-13.45, 13 muz, pl. Żołnierza Polskiego 2

Daleko posunięta separacja światów dzieci i dorosłych, doprowadziła do sytuacji zaskakującej – bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, dorośli nie rozumieją zachowań najmłodszego pokolenia. Niepokój ten pogłębiają procesy globalizacyjne oraz rozwój nowych mediów, które nadają odmienny charakter dzieciństwu znanemu dorosłym z własnego doświadczenia. Jednocześnie nie ulega wątpliwości, że "stawanie się sobą" winno być największą przygodą dzieciństwa. Zapraszamy na dyskusję wokół zagadnienia wspierania tego procesu w warunkach współczesnego świata i w kontekście potrzeb rozwojowych dzieci. Dyskusja zostanie poprzedzona prelekcją wprowadzającą w temat.
Prowadzenie: Anna Czyńska, pracownica Instytutu Pedagogiki US, prezeska Fundacji Droga Wolna, której celem jest wspieranie procesu demokratyzacji relacji między dorosłymi i dziećmi.

"Szczecin bez klapsa! jak komunikować się z dzieckiem?" – warsztaty dla dorosłych
10.08.2013 r. godz. 14.00-17.00, pl. Żołnierza Polskiego 2

Aby dobrze wychowywać swoje dzieci, wspierać je w rozwoju, trzeba najpierw poznać siebie, "stworzyć się". Chcemy do tego procesu zachęcić rodziców. Na naszych warsztatach będą mogli skorzystać z wiedzy i doświadczenia specjalistów: pedagoga, który przedstawi podstawy efektywnej komunikacji, ze szczególnym uwzględnieniem emocji dziecka i rodziców, natomiast coach wskaże, jak zadawać i odpowiadać na pytania dotyczące różnych aspektów naszego życia. Twórzcie się razem z nami!
Prowadzenie: Małgorzata Krawczak, akredytowana coach ACC, mentorka, trenerka. Specjalizuję się w komunikacji interpersonalnej, reagowaniu na zmiany i budowaniu relacji. Od 10 lat jest związana z rozwojem osobistym. Tworzy i prowadzi autorskie programy warsztatowo-coachingowe. Jej pasją są ludzie, dlatego nieustannie pomaga im znaleźć własną drogę w życiu, wykorzystując ich własne zalety.
Małgorzata Dobrowolska pedagog, doradca psychospołeczny, szczecińska "superniania". Wiele lat pracowała jako nauczyciel i pedagog w szkołach podstawowych i przedszkolach, obecnie jest pedagogiem w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Szczecinie. Jej główną pasją jest wspieranie rodziców w trudnej sztuce wychowania..

ZAPISY: lassztuki@gmail.com Prosimy o podanie NAZWY warsztatu w temacie maila.
Wszystkie zajęcia są bezpłatne! Szczegóły na www.tworzesie.pl, www.inspiracje.art.pl oraz www.lassztuki.pl