06-07 grudnia 2010, godz. 11:00
Czerwony Kapturek, nastolatka, która potrafi spojrzeć na świat, również na świat baśni, z racjonalnej perspektywy, walczy z niebezpieczeństwami talentem i sprytem. Walczy współczesnymi środkami należącymi do pop-kultury. Pojedynek z Bliźniakami-Bobakami, to pojedynek slamerów. Kto dłużej będzie poetycki, kto dłużej i ciekawiej rymuje, kto celniej dopiecze przeciwnikowi, ten wygrywa. Czerwony Kapturek okazuje się slamerką doskonałą.
Czerwony Kapturek, choć nie wierzy w bajki, to jednak w końcu znajdzie się w samym środku bajkowej akcji. A zjedzenie Babci i samego Kapturka w efekcie okaże się pokoleniowym prezentem.
Tu odkrywamy głębszy sens sztuki o tolerancji, nawet dla głupkowatego Jelenia, który śpiewa beznadziejne piosenki i chce wszystkim rozdać swoje autografy.
Jeleń też okaże się jednak kimś zupełnie innym…
Maciej Kowalewski odwołując się do współczesnych tekstów kultury, do filmów (np. "Matrix"), bawi się konwencją, pastiszuje, pisząc w ten sposób zupełnie nową wersję Czerwonego Kapturka. Park-las, którym wędruje Kapturek jest miejscem współczesnej polityki. To rodzaj lasu cywilizacyjnego, widziany oczami dziecka. Szczęśliwe przejście przez las i zaskakujący finał doprowadzają do scalenia rodziny, to podkreśla jeszcze pozytywne przesłanie spektaklu. Cała intryga zagrana przed Czerwonym Kapturkiem ma formę inteligentnego prezentu dla inteligentnej dziewczynki. W finałowej piosence słyszymy, że zło lepiej zawrócić na drogę dobra, bo przecież kara to też jest przemoc. I że: można próbować codziennie stwarzać świat coraz lepszym i lepszym i mieć nadzieję, że dobro nie istnieje tylko w bajkach.
Poza znanymi postaciami z bajki o Czerwonym Kapturku pojawiają się też Brudny Talerz, Brudna Łyżka, Brudne Kubki, Skarpetkonos, Spodniokluska, Bobaki-Bliźniaki, a także Lewobuty, Śpiochokoty, Nietestrony, Żarłogłody, Żabogrzmoty, Szczekożałki, Lodoryje, Puszkoryby, Wieloślady, Domosępy, Hulajpląsy, Dębokraki, Światłowody, Obciachowce, Zezokarki, Lizowierzby. Fantastyczna scenografia Evy Farkasovej i Jana Zawierskiego jest gwarancją na wykreowanie świata, który przeniesie w wyobraźnię.
Doskonała zabawa dla dzieci i dorosłych.
Teatr Dramatyczny m. ST. Warszawy, Scena Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego
Wcześniej Teatr Na Woli, od stycznia 2013 sceną im. T.Łomnickiego Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy
Kasa Teatru:
Kasa jest czynna codziennie w godzinach 12:00 - 19:00
oraz w dniu spektaklu na godzinę przed jego rozpoczęciem
Kontakt: …
01-211 Warszawa
22 632 24 78, 663 741 122
bilety@teatrnawoli.pl
http://www.teatrdramatyczny.pl