Królik i Misia

projekt dla Dzieci w Poznaniu

📅 środa 06.05.2015 do wtorek 26.05.2015
projekt dla Dzieci w Poznaniu

Pierwsza edycja Projektu odbywa się w trzech szkołach podstawowych w Poznaniu: Szkole Podstawowej nr 90, Szkole Podstawowej nr 45 i Szkole Podstawowej Da Vinci.

Projekt składa się z trzech głównych etapów:
Pierwszy – zajęcia dla klas 4-6
, prowadzone przez przedstawicieli świata nauki i biznesu.
Drugi – zajęcia dla Uczniów z klas 2 i 3 prowadzone przez członków Studenckiego Forum.
Gala Finałowa – podsumowanie projektu i rozstrzygnięcie konkursu Moja Firma Marzeń, prowadzonego podczas Biznes Juniora. Wydarzenie to odbędzie się 26 maja br. w Concordia Design w Poznaniu.

Gala Finałowa projektu, na którą zostaną zaproszeni Uczniowie ze szkół odbędzie się w Concordia Design ul. Zwierzyniecka 3 Poznań, godz. 17:00
mail: juniorek.poznan@gmail.com

Na Galę zostaną zaproszeni wybrani Uczestnicy spotkań z rodzicami.

Jesteśmy już na półmetku projektu. Odbyły się trzy spotkania z Juniorami w szkołach.
15 kwietnia w SP nr 90 – zajęcia poprowadziła Pani Zuzanna Kaniewska z Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości
27 kwietnia w SP Da Vinci – dzieci tworzyły persony z Panią Katarzyną Kołakowską ze Speed Up
29 kwietnia w SP nr 45 – Juniorzy poznawali siebie pod okiem Pani Magdaleny Skokołowskiej-Leger z Centrum Rozwoju Osobistego Meliores

Przed nami zajęcia jeszcze:
06 maja
w SP Da Vinci z dr Grzegorzem Wojtkowiakiem z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
08 maja w SP nr 45 z Panią Sylwią Dąbrowską z Ligii Odpowiedzialnego Biznesu oraz 13 maja w SP nr 90 z Panią Tatianą Sokołowską z Business Dress Code – ekspertką etykiety w biznesie.
Następnie na przełomie 11 i 20 maja w SP nr 90 odbędą się lekcje związane tematycznie z marketingiem dla dzieci z młodszych klas.

Gośćmi specjalnymi Gali Finałowej będą Pani Magda Kowalska z CoWalski Aleja Inspiracji, która poprowadzi warsztat dla dzieci oraz Pani Angelika Maria Gąsior z Godmother, która opowie rodzicom o wychowaniu przedsiębiorczego dziecka.

Patronatem honorowym Biznes Juniora objęli Pan Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Marszałek woj. Wielkopolskiego i Prezydent Miasta Poznania.
Ponadto sponsorami projektu są: Lorenz (Lajkonik), Teatr Animacji, Księgarnia Ale Książka, Słodkie Czary Mary, firma Granna.
Przebieg projektu w Poznaniu i innych miastach Polski można śledzić na profilu Akademia Młodej Przedsiębiorczości – Facebook (www.facebook.com).