Jadzia Pętelka

Projekt dla Dzieci w Poznaniu

📅 niedziela 02.09.2012
Projekt dla Dzieci w Poznaniu

Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim, w dwóch grupach: polskojęzycznej z udziałem tłumacza i obcojęzycznej. Będzie to szansa dla dzieci, również tych obcojęzycznych, mieszkających w Poznaniu, na kreatywne spędzenie ostatniego weekendu wakacji.

Program warsztatów składa się z 3 obszarów twórczych: Poduszkowe Kółko i Krzyżyk, Puzzlowe Kółko i Krzyżyk oraz kółko i krzyżyk na kostce Rubika. To znane gry „wymyślone" na nowo, pozwalające obserwować otoczenie, w którym się znajdujemy i wchodzić z nim w interakcje. Gry i zabawy służą pobudzaniu nieograniczonej kreatywności dzieci, a także wystawiają na próbę wrażliwość i percepcję.  To doskonała forma zabawy, która pozwala wychodzić poza schematy myślowe. Daje możliwość odnajdywania nowych funkcji znanych przedmiotów i potencjału ukrytego w codziennych sytuacjach, pokazuje , że gra nie musi być ograniczona przestrzenią, a rekwizyty można znaleźć praktycznie wszędzie.

Projekt współfinansowany przez: Miasto Poznań, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Meble Vox.

Organizatorami wydarzenia są: Concordia Design, Międzynarodowy Program Rezydencji Artystycznych i stowarzyszenie Nastawnia.

Prowadzący:
Veronika Tzekova – rezydentka Międzynarodowego Programu Rezydencji Artystycznych, artystka, która tworzy performensy w przestrzeni miejskiej i kreatywne strategie. Głównym obszarem jej ekspresji artystycznej jest sztuka i design, szeroki zakres przestrzeni publicznej i miejskich wyobrażeń. Veronika ukończyła studia magisterskie w Holenderskim Instytucie Sztuki (Dutch Art Institute, DAI). W 2001 prowadziła interdyscyplinarne badania z zakresu sztuk wizualnych i mediów w Enschede w Holandii. W roku 2004/2005 brała udział w „Transnational Spaces", programie podyplomowym organizowanym przez Fundację Bauhaus  w Dessau.
Veronika Tzekova prezentowała swoje projekty i prace w ramach wystaw indywidualnych i grupowych w Belgii, Francji, Słowenii, Luksemburgu, Austrii, we Włoszech, Serbii, w Niemczech, Holandii, Turcji, Grecji, Słowacji, USA, Kanadzie i Bułgarii. W swoich ostatnich projektach, jako artystka i miejski performer, wykorzystuje zarówno ustrukturyzowane (np. gry) , jak i nieustukturyzowane (np. zabawki) formy zabawy. W 2011 Veronika rozpoczęła projekt Miejska Olimpiada 2011 w Sofii. W 2012 niektóre z jej gier, takie jak: cykl PARK& PLAY w Graz, rozwinięto i przeprowadzono w różnych miastach oraz przestrzeniach i kontekstach miejskich.  Praca Space Appropriator #4 / Ludo powstała na zlecenie galerii w  Graz, w ramach projektu INSIDE ANNENVIERTEL! Praca nad Przyszłością Miejskiego Społeczeństwa i została wykonany na meblach miejskich, specyficznych dla danego miasta. W 2012 Veronika zaczęła również, we współpracy z innymi artystami, rozwijać projekt Challenged Games, którego elementy zaprezentowano już na festiwalu Include the city. (Włącz miasto) w Burgas w Bułgarii i wystawiono w Centrum Gallery w Graz i podczas Sofia Design Week 2012.

Więcej informacji o Weronice Tzekovej i Międzynarodowym Programie Rezydencji Artystycznych m-pra.org

Warsztaty: Gra bez Granic
Wiek dzieci:  7 – 10 lat
Termin:  02.09.2012 ( niedziela )
Grupa polskojęzyczna:  10:30 – 12:00 ( z udziałem tłumacza )
Grupa obcojęzyczna:  12:30 – 14:00
Miejsce:  Concordia Design
Cena:  10 zł/ os.

Szczegóły i zapisy na warsztaty znajdują się na stronie www.concordiadesign.pl

Concordia Design
– centrum designu i kreatywności, w którym połączyliśmy usługi stymulujące rozwój biznesu. Concordia Design skupia potencjał przemysłu kreatywnego Wielkopolski m.in. dzięki funkcjonującemu tu inkubatorowi młodych firm z branż kreatywnych – CoOffice, pełni także rolę wielkopolskiego centrum designu, koncentrując się na działalności edukacyjnej, konsultingowej i promocyjnej. Concordia Design jest platformą współpracy ekspertów z różnych dziedzin, w tym wybitnych autorytetów z obszaru design & business innovation z Polski i Europy. Zabytkowy budynek Concordia Design (dawnej drukarni) zlokalizowany w samym centrum Poznania był w remoncie od 1 czerwca ubiegłego roku. Z uwagi na historyczną wartość architektury projekt konsultowany z miejskim konserwatorem zabytków. Bryła budynku nie została zmieniona, dzięki czemu Concordia Design zachowuje swój charakter z przełomu XIX i początku XX wieku. Obecnie postindustrialne wnętrza, dzięki harmonijnej syntezie teraźniejszości i nie mniej ważnej przeszłości, sprzyjają generowaniu niezwykłej energii miejsca. Znajduje się tu m.in. 7 sal konferencyjno-wystawowych, creatvie room, strefa coworking, restauracja Concordia Taste, nowoczesna drukarnia Concordia Print oraz Concordia Kids, czyli stymulujący kreatywność obszar dla dzieci. Podmiotem zarządzającym Concordia Design jest Pro Design Sp. z o.o.

Concordia Design
ul. Zwierzyniecka 3