Królik i Misia

Programy edukacyjne dla najmłodszych

📅 sobota 01.09.2012 do niedziela 30.09.2012
Programy edukacyjne dla najmłodszych

Pragniemy kształtować w młodym pokoleniu odpowiednie postawy moralne i wpajać umiejętności pozwalające na rozpoznawanie i hierarchizowanie wartości.

Projekt, który rozpocznie się 1 września br., jest skierowany do szkół i innych placówek wychowawczych. Na stronie internetowej www.edukacja.idmjp2.pl znajdują się szczegółowe informacje dla rodziców, wychowawców, a także dla dzieci. Można m.in. pobrać dokładny opis zajęć w postaci gotowej ulotki, zagrać w gry edukacyjne oraz zapoznać się z poradami specjalistów dla rodziców.

Poniżej przedstawiamy niektóre propozycje naszych cykli zajęć:

1. "Wychowanie do wartości" (od 1 września 2012 r.)
– propozycja cyklu całorocznych zajęć edukacyjnych dla pięcio- i sześciolatków, do wykorzystania w placówkach przedszkolnych i szkolnych. Wszystkie informacje dotyczące realizacji programu w poszczególnych miesiącach roku szkolnego 2012/13 zamieszczane są na stronie internetowej: www.edukacja.idmjp2.pl (w zakładce "dla wychowawców").

2. "Jan Paweł II – nieustanne dawanie świadectwa" (od 1 października 2012 r.)
– cykl warsztatów edukacyjnych, których celem jest przybliżenie dzieciom osoby Ojca Świętego. Warsztaty odbywają się w siedzibie Instytutu Dialogu Międzykulturowego w Krakowie (ul. J. Marcika 3f). Wszystkie informacje dotyczące realizacji projektu zamieszczone są na stronie internetowej: www.edukacja.idmjp2.pl (w zakładce "dla wychowawców").

3. Konkursy dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej
– informacje dotyczące konkursów zamieszczane będą w cyklu semestralnym na stronie internetowej: www.edukacja.idmjp2.pl (w zakładce "dla wychowawców")

Wszystkie programy edukacyjne są bezpłatne.

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie jest samorządową instytucją kultury, której organizatorami są: Województwo Małopolskie, Gmina Kraków oraz Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" w Krakowie. Misją Instytutu jest zachowanie i promowanie dziedzictwa, które pozostawił po sobie Ojciec Święty oraz dialog między religiami i kulturami. Instytut prowadzi szeroką działalność kulturalną i edukacyjną oraz wspiera różnorodne inicjatywy poświęcone promowaniu wartości uniwersalnych na podstawie dziedzictwa Jana Pawła II