Weleda

Prezentacje filmów animowanych we Wrocławiu

📅 niedziela 30.10.2011
Prezentacje filmów animowanych we Wrocławiu

Podczas Poranka zobaczymy siedem różnorodnych tematycznie i plastycznie animacji powstałych w ostatnich latach, ale wielokrotnie nagradzanych już na festiwalach filmów krótkometrażowych.

Niedzielne Poranki Filmowe

Prezentacje filmów animowanych w cyklu Przedszkole Mediów

Edycja Jesień 2011
4 września – 4 grudnia 2011

Wszystkie niedziele, zawsze o 12:30, wstęp wolny

Centrum Sztuki WRO, Widok 7, Wrocław | wrocenter.pl

Niedziela, 30.10.2011, 12:30
Niedzielna podróż do Cape Verde

Program:

• DODU – tekturowy chłopczyk, reż. José Miguel Ribeiro

Dodu jest bardzo wrażliwym chłopcem. Mieszka w miasteczku nieprzyjaznym dzieciom, więc wyobraża sobie, że mieszka wewnątrz pustego kartonowego pudła. Za każdym razem, gdy podrapie jedną ze ścian kartonu, tworzy niesamowite, nowe światy zamieszkiwane przez stworzonka, które pomagają mu dorastać i radzić sobie z emocjami.

• Pierwszy król, reż. Pedro Lino

Historia historyczna. W pięć minut poznamy życie, dokonania i osiągnięcia Alfonsa Henryka, który, pochodząc z małego księstwa Portucale, został potężnym królem Portugalii.

• Podróż do Cape Verde, reż. José Miguel Ribeiro

Historia 60-dniowej pieszej podróży do Cape Verde. Bez telefonu komórkowego, bez zegarka, z planami mogącymi zmieniać się dowolnie i co chwile, tylko z plecakiem. W czasie tej niezwykłej podróży odkryjemy góry, wioski, morze, mówiące żółwie, muzykę, wejdziemy we mgłę, ale też mieszkańców Cape Verde i to, co w nich najcenniejsze.

• Niedzielna wycieczka, reż. José Miguel Ribeiro

Czy umiecie utrzymać sekret? Ta niedziela będzie zupełnie inna. Nie wsiadamy do samochodu. Mama i tata nie będą się zastanawiać co robić, za to będziemy bawić się w ogrodzie pełnym gigantycznej kapusty! Jesteście gotowi? Tego się nie spodziewaliście!

• 3X3, reż. Nuno Rocha

Nocny stróż spędza czas na boisku do koszykówki, trenując rzuty tak długo, aż dochodzi do perfekcji. Jego zadowolenie rośnie, gdy prezentuje swe umiejętności sprzątaczom, którzy lubią oglądać ten pokaz noc w noc.

• Straszna historia z happy endem, reż. Regina Pessoa

Niektórzy nieco się odróżniają wbrew swej woli. Jedyne czego pragną, to stać się identycznymi, podobnymi do każdego i zmieszać się z tłumem. Spędzają czas, próbując to osiągnąć. Ale niektórzy akceptują własną odmienność i znajdują sobie miejsce wśród innych, lub – w ich sercach…

• Kręta ścieżka, reż. Zepe (José Pedro Cavalheiro) i Humberto Santana