Weleda
Weleda Baby

Prezent na Dzień Dziecka od Polskiego Wydawnictwa Muzycznego – animacje o Henryku Wieniawskim

📅 środa 01.06.2022 do niedziela 05.06.2022
Prezent na Dzień Dziecka od Polskiego Wydawnictwa Muzycznego - animacje o Henryku Wieniawskim
Z okazji Dnia Dziecka Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało specjalny, czerwcowy prezent dla najmłodszych. Od dziś na kanale YouTube PWM można oglądać kolejne filmy z cyklu animacji o wielkich polskich kompozytorach. Bohaterem najnowszej produkcji dla dzieci jest Henryk Wieniawski – co o nim wiecie?

Dziesięć krótkich odcinków opowiada o życiu i twórczości „Henia” – skrzypka, kompozytora i wirtuoza. Razem z nim młody widz wyrusza w podróż dookoła świata. Z animacji dzieci dowiedzą się nie tylko o tym, w jakich miastach żył i tworzył wirtuoz, kim z zawodu byli jego rodzice, w jakim wieku Henryk został studentem, ale też czy lubił ćwiczyć, czy miał czas na odpoczynek, dokąd podróżował i czy faktycznie stać go było na skrzypce Stradivariusa zbudowane w 1717 roku?

Barwną opowieść o Heniu Wieniawskim czyta Dorota Segda. Kolorowe animacje do tekstu Mateusza Borkowskiego stworzyła Anna Tarkowska.

Odcinki ukazały się również w wersji angielskiej. To wielka pomoc dla tych, którzy uczą się języka obcego. Materiały te mogą posłużyć jako ciekawe ćwiczenia rozwijające umiejętności lingwistyczne.

Do tej pory z serii edukacyjnych filmów o kompozytorach ukazały się: Tatulczyk Moniuszko, Ignacy Jan i jego plan, a także Impro Frycek czytane przez znakomite polskie głosy – Andrzeja Mastalerza, Jerzego Stuhra i Danutę Stenkę.

Henio i cztery struny

Lektor: Dorota Segda
Tekst: Mateusz Borkowski
Animacja: Anna Tarkowska

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Seria animacji Henio i cztery struny została zainspirowana książeczką pod tym samym tytułem autorstwa Katarzyny Huzar-Czub. Publikacja ukazała się w serii Małe PWM.

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Realizacja: Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów oraz Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów – Oddział w Krakowie.