Weleda
Weleda Baby

Praska Ślizgawka, klimatyczne spacery i liczne atrakcje. Centrum Praskie Koneser w zimowej odsłonie!

Centrum Praskie Koneser
📅 poniedziałek 18.12.2023 do niedziela 31.12.2023
Końcówka roku to dla dzieci czas przerwy świątecznej, a dla dorosłych – odpoczynku i krótkich urlopów. Jak aktywnie spędzić ten czas? Atrakcje na świeżym powietrzu, interesujące wystawy, spotkania w gronie rodziny i przyjaciół? Pomysłów jest wiele, a zrealizować można je nie ruszając się z miasta – Centrum Praskie Koneser na warszawskiej Pradze-Północ przygotowało niezwykle bogatą ofertę.

Czas między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem to dla wielu moment, w którym mogą nieco zwolnić i oderwać się od codziennych spraw. Dzieci i młodzież cieszą się przerwą świąteczną, a część pracujących decyduje się na urlopy. I co najważniejsze, nie trzeba wcale wyjeżdżać na narty, by kreatywnie i wspólnie wykorzystać te chwile. Interesujące atrakcje czekają w Centrum Praskim Koneser.

„Praska Ślizgawka Konesera” dla wszystkich

Na placu Konesera, wśród klimatycznych świateł i świątecznego nastroju, aż do 28 lutego, można korzystać z najbardziej wyczekiwanej atrakcji zimy. „Praska Ślizgawka Konesera”, w połączeniu z pofabryczną, starannie zrewitalizowaną architekturą, zapewni niezapomniane emocje. Piruety można kręcić codziennie, w godzinach 8.45-22.00. Wstęp na lodowisko to koszt 10 zł, jedna sesja trwa 75 minut, a po każdej z nich planowana jest 15-minutowa przerwa.

Na klientów Centrum Praskiego Koneser czeka oferta specjalna. Po okazaniu paragonu na minimum 30 złotych z bieżącego dnia, będzie można skorzystać zarówno ze ślizgawki, jak i wypożyczalni bezpłatnie (jeden paragon uprawnia jedną osobę do wejścia gratis). Przez całą zimę na taflę za darmo wejdą dzieci do 10. roku życia, pod opieką osoby dorosłej – w dni powszednie (w godz. 10.15-14.30). Dodatkowo, atrakcja będzie bezpłatna dla najmłodszych w trakcie przerwy świątecznej (28-31 grudnia) oraz ferii zimowych (od poniedziałku do piątku; 15-19 oraz 22-26 stycznia 2024 r.) w godzinach funkcjonowania lodowiska (wszystkie sesje). Na lodowisku oferowana jest także usługa ostrzenia łyżew (15 zł) oraz możliwość wypożyczenia łyżew (10 zł) i chodzika (10 zł/30 min).

Praska Ślizgawka to jedno z najbardziej klimatycznych lodowisk w Warszawie

Klimatyczny spacer

Centrum Praskie Koneser, wraz z ogólnodostępnym placem Konesera, to również miejsce na okołoświąteczny spacer. Za dnia i po zmroku o klimat dbają świąteczne dekoracje. Kultowe gwiazdki-lampiony autorstwa Jarosława Koziary, w towarzystwie odrestaurowanej przestrzeni i unikalnej, postindustrialnej architektury, sprawdzą się na rodzinną przechadzkę oraz na spacer z przyjaciółmi.

Najmłodsi z pewnością chętnie zrobią sobie też zdjęcie z obecnym na placu Konesera Giga Aniołem Urwisem i jego świnką – Prażynką. Rzeźby Marka Sułka nawiązują do jego serii słynnych „Aniołków Praskich”, rozsianych po całej Pradze-Północ (dobrym pomysłem z pewnością będzie ich odnalezienie). Co ważne, oczywiście nie brakuje im zimowych rekwizytów – gigantycznych czapek i szalików.

Trochę edukacji!

Dla dzieci i młodzieży w wieku 7-15 lat niezwykle ciekawym doświadczeniem będzie wizyta w miniciti – miasteczku edukacyjnym dla dużych i małych. Jest to niepowtarzalna przestrzeń, w której dzieci i młodzież wcielają się w rozmaite role zawodowe. Tutaj młodzi ludzie dowiadują się, czy każdy może pracować w mediach, co trudnego jest w zawodzie policjantów i policjantek, a także podglądają z bliska jak wyglądają wyzwania inżynierek i inżynierów. Mają też okazję pracować na prawdziwych sprzętach, uczyć się od profesjonalistów i zarabiać Miniasy, które potem wydają w miasteczkowym Sklepiku Marzeń lub oszczędzają w banku.

Po wytężonej pracy, już całą rodziną, warto wybrać się na wspólny posiłek. Obiad w jednej z restauracji dostępnych w Koneserze to świetne zwieńczenie intensywnego dnia. W L’Osterii można zamówić prawdziwie włoską, a zarazem gigantycznych rozmiarów pizzę (idealna do dzielenia się!). ORZO i Spółdzielnia.Koneser to z kolei wyśmienite jedzenie i luźna atmosfera. Fani smaków z Dalekiego Wschodu z pewnością natomiast docenią restauracje AZIA i Bombaj Masala.

Więcej informacji o „Praskiej Ślizgawce Konesera” i innych atrakcjach w Centrum Praskim Koneser można znaleźć na stronie internetowej koneser.eu oraz wydarzeniach na Facebooku.

***

Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce, zrealizowana przez Liebrecht & wooD i BBI Development. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki Centrum Praskie Koneser przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej, zakupowej i hotelarskiej – z Hotelem Moxy Warsaw Praga. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Concept Food & Wine, Freya Cafe & Deli, ORZO, Koneser Grill, Spółdzielnia.Koneser, Setki Powodów oraz pierwszą w Polsce restauracją sieci L’Osteria, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej i edukacyjnej mapie Polski, w którym znajduje się miasteczko edukacyjne miniciti, Muzeum Polskiej Wódki i Muzeum Sztuki Fantastycznej oraz nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, Dom ze Sztuką, ToTuart, Leonarda Art Gallery.