Półkolonie z Eksperymentami i Robotyką na Uniwersytecie Rozwoju

– Wyprawa w głab Antarktydy – ferie z Eksperymentami i Doświadczeniami
– Misja ratunkowa – ferie z Robotyką

2. Program i plan dnia:

Poniżej przedstawiamy Państwu programy naszych półkolonii, prosimy pamiętać, że sposób realizacji oraz szczegółowy plan dostosowany jest do grupy wiekowej uczestników.

,,Wyprawa w głąb Antarktydy" – ferie z Eksperymentami i Doświadczeniami
Znany badacz polarny poszukuje ochotników do wyprawy na biegun południowy. Im więcej osób zgłosi sie do pomocy, tym pewniejsze powodzenie misji. Dzięki dostępowi do unikalnych zdjęć satelitarnych, dostrzegliśmy, że coś nietypowego znajduje się w zachodnim rejonie Antarktydy. Zadaniem uczestników będzie wyruszenie w zagadkowy region Antarktydy i rozwikłanie pradawnej tajemnicy.

W programie m.in.:
– warsztaty oraz pokazy niezwykłych zimowych eksperymentów fizyczno – chemicznych oraz zajęcia w bio – laboratorium
– zimowy survival – warsztaty, na których dzieci dowiedzą się jak przetrwać w trudnych zimowych warunkach
– warsztaty plastyczne
– warsztaty konstruktorskie – budowa karmników oraz igloo (schronienia dla polarnika)
– zajęcia sportowe i zabawy ruchowe
– Szkolenie z pierwszej pomocy oparte na ćwiczeniu praktycznych umiejętności. Uczestnicy wypróbują swoich sił w symulowanych akcjach ratowniczych.
– gry fabularne i podchody
– wycieczka na basen
– warsztaty kulinarne – zimowe przekąski
– noc na Uniwersytecie Rozwoju – w ostatni dzień zapraszamy chętnych na nocny seans bajkowy oraz pokaz eksperymentów – odbiór dzieci w sobotę rano!

,,Misja ratunkowa′′ – ferie z Robotami
Miasto leżące u podnóża Himalajów zostało całkowicie zasypane przez ogromną lawinę śniezną. Co gorsza, silne opady śniegu nie ustają! Pomóc mogą jedynie specjalnie stworzone roboty, gdyż zwykłe pługi śnieżne i ludzie z łopatami nie są w stanie odśnieżyć miasta. Zadaniem uczestników będzie wyruszyć z misją ratunkową, zaprojektować odpowiednie roboty i ocalić mieszkańców.
W programie m.in.:
– kurs robotyki z wykorzystaniem klocków Lego WeDo (od 5 do 8 lat)
– kurs robotyki z wykorzystaniem klocków Lego Mindstorms (od 9 do 13)
– warsztaty plastyczne i konstruktorskie – budowa igloo lub zimowego schronienia na dworze.
– zajęcia sportowe i zabawy ruchowe
– wyjście na basen

3. Ramowy plan dnia:

7.30 – 8.30 – przyprowadzanie dzieci (gry i zabawy integracyjne, zajęcia świetlicowe)
8.30 – 9.00 – śniadanie
9.00 – 11.00 – zajęcia programowe
11.00 – 11.15 – drugie śniadanie
11.15 – 13.15 – zajęcia programowe
13.15 – 13.45 – obiad
13.45 – 14.15 – zajęcia relaksacyjne
14.15 – 15.15 – zajęcia programowe
15.15 – 15.30 – podwieczorek
15.30 – 16.30 – odbiór dzieci (gry i zabawy integracyjne, zajęcia świetlicowe)

Plan dnia może ulegać niewielkim zmianom, natomiast godziny rozpoczynania i kończenia zajęć nie ulegną zmianie.

4. Wyżywienie

W każdym dniu zapewniamy Państwa pociechom pełne wyżywienie, w którego skład wchodzą 4 posiłki:

1. Śniadanie np. kanapki z szynką, serem, twarożkiem, jajkiem, parówki, zupa mleczna
2. Drugie śniadanie – owoc np. banan, jabłko, gruszka
3. Dwudaniowy obiad – zupa i drugie danie np. rosół, panierowana pierś z kurczaka, ziemniaki i surówka
4. Podwieczorek np. wafelek, zdrowy batonik
Do posiłków podawana będzie herbata, soki owocowe oraz kompoty. Pomiędzy posiłkami – woda źródlana.

5. Terminy turnusów i koszty

– Wyprawa w głab Antarktydy – ferie z Eksperymentami i Doświadczeniami – 20-24.01.2014 oraz 27-31.01. 2014
– Misja ratunkowa – ferie z Robotyką – 20-24.01.2014 oraz 27-31.01. 2014

6. Cena:

Półkolonie:
– Wyprawa w głab Antarktydy- ferie z Eksperymentami i Doświadczeniami
Cena wynosi 499 zł. Dla wszystkich uczestników warsztatów na Uniwersytecie Rozwoju – cena promocyjna – 469 zł.

Półkolonie:
– Misja ratunkowa – ferie z Robotami
Cena wynosi 549 zł. Dla wszystkich uczestników warsztatów na Uniwersytecie Rozwoju – cena promocyjna – 519 zł

7. Zapisy
W celu zgłoszenia dziecka na półkolonie należy wypełnić formularz rekrutacyjny w zakładce rekrutacja (w formie realizacji wybrać – ferie zimowe) oraz wpłacić zaliczkę w wysokości 100 zł.
Po otrzymaniu formularza, skontaktujemy się z Państwem w celu potwierdzenia zgłoszenia i uzupełnienia informacji