Półkolonie dla dzieci od 2,5 – 6 lat Bydgoszcz

📅 wtorek 03.07.2012 do piątek 31.08.2012
Półkolonie dla dzieci od 2,5 – 6 lat  Bydgoszcz

Lipiec upłynie pod znakiem przygód kulturowych po kontynentach w towarzystwie studentów z Tajwanu i Kolumbii, którzy będą z nami po 5 godzin dziennie. Zajęcia odbywać się będą na Reja 7, gdzie mamy kuchnię, którą na pewno wykorzystamy przygotowując potrawy. Centralny punkt miasta pozwoli na zwiedzanie wystaw, muzeów, przygotowujemy również dalsze wycieczki w piękne miejsca, czas spędzimy także na tworzeniu dzieł plastycznych, muzycznych i uczeniu czytania – wg metody prof. Jagody Cieszyńskiej (dzieci ją uwielbiają, a efekty są fascynujące). Planujemy grubszą wyprawę śladami Piastów i średniowiecznych przodków, kiedy to Kujawy były jednym z najpotężniejszych księstw Królestwa polskiego. Natomiast nasz Tajwańczyk 登禹 羅 (właś.Teng-Yu Lo) zna pismo chińskie i język mandaryński, Kolumbijka Carolina Romero zarazi nas miłością do hiszpańskiego. Goście uczestniczą w projekcie International Kindergarten organizacji AISEC (http://pl.aiesec.org/ik/index.php) Nasi wychowawcy to: Sylwia Sontowska i Monika Sikora.

Sierpień spędzimy na Kordeckiego 16/1 na zajęciach przyrodniczych pod okiem dr Beaty Pietrewicz – członkini Polskiego Towarzystwa Fizycznego. Skupimy się na opanowaniu żywiołów w przeróżnych eksperymentach, bazujących na zjawiskach fizyczno-chemicznych. Nasze dzieci to uwielbiają i godzinami kontynuują doświadczenia w domach:-) Ponadto planujemy wycieczki do eksperymentarium nad Motławą w Gdańsku, stadniny koni, gospodarstwa agroturystycznego, ogrodu botanicznego i myślęcińskiego zaginionego świata. Wychowawcy: Agnieszka Szymańska i Adrianna Walczak.

Dla dzieci spoza naszych przedszkoli mamy kilka miejsc. Tygodniowy pobyt ze wszystkimi atrakcjami kosztuje 130 zł. Dodatkowo można wykupić obiad w cenie 6 zł.

Jesteśmy do Waszej dyspozycji od 7.30 do 16.30: w lipcu na Reja 7, a w sierpniu na Kordeckiego 16/1 w Bydgoszczy.

Więcej informacji o projekcie oraz zapisy: Jolanta Gawryłkiewicz 602466347 lub jgawrylkiewicz@gmail.com